AxCrypt fidye virüsü nasıl temizlenir?

dj_gkhn

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. Benim bir problemim var ve nasıl bir yol izlemem gerek onun hakkında yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar.
Muhasebe bilgisayarımdaki dosyalar axCrypt ile şifrelenmiş durumda.
Ve masaüstünede şu şekil bir not bırakılmış. Anladığım kadarıyla bilgisayarıma uzaktan bağlanmış fidyeci ve dosyalarımı şifrelemiş ve C diskimin içinde bir yedekler klasörü var bunu da steganos Backup 2012 ile sistemin yedeğini almış ve Backup dosyasınıda açmaya çalıştığımda ona da parola koymuş.
Bu fidyeden ödeme yapmadan nasıl kurtulabilirim çözüm önerileriniz nelerdir arkadaşlar.

Merhabalar.

Bazı güvenlik açıklarından faydalanarak bilgisayarınıza girdim.
Sisteminizde önemli gördüğüm bir kısım verilerinizi şifreledim, yine kendi bilgisayarıza şifreli olarak yedekledim.

Bilgileriniz en üst şifreleme yöntemleri ile şifrelendiğinden herhangi bir şekilde şifre bilinmeden geri getirilmesi imkansızdır.

Verilerinizi eğer geri almak istiyorsanız zaman kaybetmeden benimle en aşağıda bulunan mail adresi vasıtası ile iletişime geçiniz.

Veri kurtarma programları ile bilgileri geri getirmek,
Sisteminizde silinmiş dosya araştırması yapmak,
Sağdan soldan medet aramak size ancak zaman kaybettirecektir.

Aldığım yedekler üzerinde oynama yapıp bozmadan benimle iletişime geçerseniz, anlaşacağımız bir fiyat karşılığında:

1- Tüm bilgilerinizi eksiksiz eski haline getirip yerli yerine koyacağım.
2- Güvenlik açıklarınız konusunda sizi bilgilendireceğim.
3- Sisteminize bağlı bulunduğum süre içerisinde gördüklerim, ekran görüntüleri ve önemli gördüp kendime çektiğim tüm verileri silip herhangi bir yerde kullanmayacağım bunları başkalarına satmayacağım.

Benimle iletişime geçen kişilerin şirket bilgisayarcıları / bilgisayar firmaları ya da şirket muhasebecileri olması ve anlaşamamam durumunda da veriler ile ilgili olarak kendi başımın çaresine bakmadan son olarak şirket/kurum yönetimi ile de iletişime geçip durumu izah edeceğim.

Benimle iletişime geçerken hangi bilgisayardan hangi verilerden bahsedildiğini anlayabilmem için mailin konu kısmına ıp numaranızı yazınız.
IP numarası olmayan maillere cevap vermiyorum.

[email protected]

Dosya Ekleri

• we.jpg
    we.jpg
    27,8 KB · Görüntüleme: 117
  • dsf.jpg
    dsf.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce aşağıdaki programlar ile çözüm bulmaya çalışalım:

Bu programlar ile Tam Tarama yapın. Bu programlar Fidye Virüsünü kaldıramaz ise, konuya yeniden yazınız.

@24099
@Murat5038

İlk önce aşağıdaki programlar ile çözüm bulmaya çalışalım:

Bu programlar ile Tam Tarama yapın. Bu programlar Fidye Virüsünü kıramaz ise, konuya yeniden yazınız.

@24099
@Murat5038
Arkadaşın belkide tarayıcısı kitlendi nereden biliyorsunuz?

Öncelikle herkese merhaba. Benim bir problemim var ve nasıl bir yol izlemem gerek onun hakkında yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar.
Ve masaüstünede şu şekil bir not bırakılmış. Anladığım kadarıyla bilgisayarıma uzaktan bağlanmış fidyeci ve dosyalarımı şifrelemiş ve C diskimin içinde bir yedekler klasörü var bunu da steganos Backup 2012 ile sistemin yedeğini almış ve Backup dosyasınıda açmaya çalıştığımda ona da parola koymuş.
Bu fidyeden ödeme yapmadan nasıl kurtulabilirim çözüm önerileriniz nelerdir arkadaşlar.

Mahlesef sanırım bu kilitleme türüne karşı bir çözüm yolu yok Facebook grublarında görüyordum deCryptör kullanıyorlar ama çözüm yok diye biliyorum bir daha ki sefere sağlam bir antivirüs yazılımı kullanmanızı öneririm benim önerdiklerim.

Bitdefender.

Zonealarm.

Comodo.

Malwarebytes ile tarama yapın.

Geri
Yukarı