Ayak altındaki sertliği gidermek

My Man!

Kilopat
Makaleler
11
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba,

18 yaşındayım, son zamanlar pek yürümesem de 4 yıl liseye gidip gelirken az yürümemiştim ve ayağım altında o sebeple olduğunu düşündüğüm yere temas eden yerlerinde sertlik oluştu. Bundan kurtulma yolları tam olarak neler? Bir taş falan varmış onu sür diyorlar duş sonrası ama başka modern yol arıyorum ben daha çok.

Taş işe yarıyor mu gerçekten bu arada? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum siğil oluştuysa onun çözümü asitli bir ilaçla oluyor. Cildiyeye başvurman gerekir yani. Diğer şekilde siğili yolman gerekiyor, ki bu da hem acı vericidir, hem de kötü bir görüntü bırakacaktır ayağında.

Eğer bahsettiğin nasır ise pek bir fikrim yok. Ama hem ayak kokusu için, hem de ayak derisini yumuşatmak için, yarım çay kaşığı karbonatı (kullanıyorsan) kapalı ayakkabıya, yoksa çorabının içine dök. Karbonat, ayağın terledikçe hafif kayganlık hissi verecektir. Bu yüzden yarım çay kaşığı yeterli tek bir ayak için.

Eğer sertlik derinin kalınlaşmasından ise, topuk taşı işe yarıyor diye biliyorum bende. Onu bi dene istersen...

Bendeki nasır değil, sadece topukta ve yere basan bölümlerde deri sert. Bir rahatsızlığım yok aslında ama kötü gözüküyor göze. Arkadaşlar ayağın güzel diye yorum yapınca altına bir çare bulayım dedim.

Alt sokakta manikür pedikür yapan yer var, son çare orası. :D (!)

Bendeki nasır değil, sadece topukta ve yere basan bölümlerde deri sert. Bir rahatsızlığım yok aslında ama kötü gözüküyor göze. Arkadaşlar ayağın güzel diye yorum yapınca altına bir çare bulayım dedim.

Alt sokakta manikür pedikür yapan yer var, son çare orası. :D (!)

"Ayağın güzel" yorumunu umarım bir kız arkadaşın yapmıştır muhtar. Erkek bir arkadaşım bana bunu söylese en iyi ihtimal arkadaşlığı keserim sanırım.

Toplandık bir yerde göreceli kalabalık bir grup. Ayak fetişi olduğunu düşündüğüm bir bayan arkadaş bu yorumu yaptı. Sonra circle halinde ayağıma bakıldı ve onaylanıldı. Lafı bayan attı ama. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı