Monterey Ayar yapmadan macOS kurmam mümkün mü?

Demek ki anakarttan anakarta değişir bu durum. Recep Baltaş'ın dediğini açıklayın o zaman.
İstisnalar kaideyi bozmaz.
Elbet ki Recep Bey'de Secure Boot'u vs. kapatmıştır. BIOS ayarsız macOS kuran ilk defa Recep Baltaş'ı gördüm. Bazı ayarları yapmadan kendim de kurdum ancak elbet ki BIOS'ta yarım saat ayar aramadan olmuyor bu iş.

İsterseniz videoyu bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4:52'ye alın.

Mümkün ama Kursanız bile düzgün performans alamazsınız sadece macOS kurmak saçma olur. İşlemci vs. nedir? Yeni konu açmanız daha iyi olur.
Doğru SMBIOS ve grafik hızlandırma ile neden olmasın? Gerçek bir Mac cihazın performansına çok yakın olabilir.

10 yıllık videoyu referans alarak günümüz Hackintosh'u için öylesine kesin bir cümle kurmak bence oldukça yanlış.

Casper'ın mükemmel BIOS'u sağ olsun sadece Secure Boot kapatarak kurmayı başardım. Gerçi başka ayarda yoktu BIOS'da.

macOS deneyimini yaşamak istiyorum fakat ayar yapıp bir şeyi bozmaktan çekiniyorum. Dualboot macOS kurmak istiyorum, USB'siz kurulum yapmak istiyorum. Bu mümkün mü?
Sıkıntı yok hocam, ben BIOS'a karışmadan Monterey kurmuştum. (Secure Boot varsayılan olarak kapalıydı.)
Secure Boot gibi ayarlar önemli hocam, bir de Windows açılmazsa ayarı geri alırsınız, merak etmeyin.
Dualboot macOS kurmak için USB gerekir hocam. 32 GB'lık bir USB bellek alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı