macOS Dual Graphics Yapmak Mümkün mü?

Ahmet Tekin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Niğde
Daha fazla  
Meslek
Windows ağ ve sistem yöneticisi
macOS uyumlu bir laptop ararken yabancı bir kaynakta Dell Alienware 17 modeli için bir kurulum rehberi gördüm.

Rehberde harici Nvidia GTX 1060 kartını çalıştırmayı başarmış ve Fn+F7 tuş kombinasyonları ile grafik kartları arasında geçiş yapmayı başardığını söylemiş.
Şimdi benim soruma gelecek olursak; macOS Mojave ile grafik kartları arasında geçiş yapılabiliyor mu bu rehberi benzer şekilde harici grafik kartı bulunduran diğer dizüstü bilgisayarlara uyarlayabilir miyiz?

Dizüstü bilgisayar almam gerektiği için @Recep Baltaş @blackandyellow @claus ve konuya muhtemelen benden daha fazla hakim olan forum üyelerinin yorumlarını bekliyorum. Sizlerden gelecek cevaplar satın alma kararımı etkileyecek.
Herkese iyi Sosyal'ler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal şartlarda DSDT yamalanmayınca harici ekran kartı kapatılmıyor değil mi yanlış hatırlamıyorsam? O halde MAX-Q mimarili Nvidia 1000 serisi kartları Webdriver ile tanıtma olasılığı var diye düşünüyorum. Grafikler arasındaki geçişi otomatik değil de bir tuş kombinasyonu ile sağlamış rehberde.
@claus Dell XPS 15 modelini almak istiyorum açıkçası ama benzer bir senaryoyu gerçekleştirebilir miyim? Senin yorumun nedir bu konuda? Yoksa bir Mac alıp Windows mu kurmalı?

DSDT ile harici ekran kartı devre dışı bırakılabiliyor. Burada önemli olan ihtiyacınız, herhangi bir sistem ile kesinlikle ve sorunsuz hackintosh olabilir denemez. Önceliğiniz macOS kullanmak ise Mac almanız daha iyi olur. Önceliğiniz Windows ile o zaman uygun bir model alınıp denenebilir.

@claus sizin son mesajınızı dikkate alarak yukarıdaki mesajda belirttiğim rehberdeki laptop olmasa da aynı konfigürasyonda başka DELL marka laptopun siparişini verdim. Aynı şekilde aynı config.plist dosyaları ile sonuca ulaşacağıma inanıyorum. Bana şans dileyin lütfen 🙂
Olumlu sonuç alırsam ilk fırsatta bir rehber tarzında başarılı kurulumlar bölümüne ekleyeceğim.
Şimdi bu konuda biraz daha araştırma yapma vakti.🙂
Herkese iyi sosyaller.

Neden Alienwareden vazgeçtiniz ki. Alienware özelliği anakart üzerinde Fn+F7 tuşu ile sistem açıkken bile IGPU EGPU geçişi sağlanabiliyor. Rehberdeki arkadaşta bu özellikten bahsetmiş zaten. DELL laptoplarda bu özellik yok bildiğim kadarıyla...

@Hz.futureorkun Alienware serisi taşınabilirlik açısından benim açımdan oldukça büyük sorun taşıyor. Dell G315 modelinin siparişini verdim yarın sabah ürüne kavuşuyorum. Bu ürünü tercih etmem de ki sebep rehberdeki laptop ile aynı konfigürasyona sahip olması. Dolayısıyla aynı config dosyalarını çok fazla kurcalamadan kullanabileceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı