Ayçiçeğinden çekirdekleri nasıl hızla ayıklanır?

Konuyu görünce şu video aklıma geldi. O zaman ne gülmüştüm aklıma geldi yine gülüyorum. :D
Düşünsenize bunu Türkçe yaptıklarını :D baya sanki tez konusu ciddiyetiyle video hazırlanmış. Kabuklu yemeyin yiyecekseniz böyle yiyin gari demişler. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Balığı da kılçıklı yedirmeye çalışıyorlardı böyleleri. [emoji16]

Fikra anlatmayi pek beceremem ama bir deniyeyim, karadenizlinin biri trende yolculuk ederken yanina pismis balik almis, baliklari kafasini ayirip gerisini afiyetle yemis. Diger adam meraktan sormus kafasini niye ayikliyorsun diye, karadenizli demis o kafalari sonra yiyecegim cünkü hem pahali hem zihin acar.
Adam ilginc bulmus ve balik kafalarini satin almak istemis, karadenizli tanesini atiyorum 10 liradan adama satmis, adam bir kafayi yedikten sonra demis yahu pek zihnimi acmadi bir kere daha ver demis ve bir balik kafasi daha satin almis. Sonra adam demis yahu sen kafalarini bana 10 liraya sattin ama baligin tümünü ne kadara aldin?
Karadenizli cevap vermis: Bak kafan nasil calismaya basladi ama. :)

Beceremedim degil mi anlatmasini? :)

Fikra anlatmayi pek beceremem ama bir deniyeyim, karadenizlinin biri trende yolculuk ederken yanina pismis balik almis, baliklari kafasini ayirip gerisini afiyetle yemis. Diger adam meraktan sormus kafasini niye ayikliyorsun diye, karadenizli demis o kafalari sonra yiyecegim cünkü hem pahali hem zihin acar.
Adam ilginc bulmus ve balik kafalarini satin almak istemis, karadenizli tanesini atiyorum 10 liradan adama satmis, adam bir kafayi yedikten sonra demis yahu pek zihnimi acmadi bir kere daha ver demis ve bir balik kafasi daha satin almis. Sonra adam demis yahu sen kafalarini bana 10 liraya sattin ama baligin tümünü ne kadara aldin?

Fıkra deyince bir an Mezarcı'nın gülünmeyen türden fıkrası olur suratımda şu :sıkıldım: ifade belirir diye çok korktum. Güzelmiş beğenmekle yetinmek istemedim.

Tam gülüyordum, esnedim... [emoji28]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı