Dolar Hızla Düşüyor

Katılıyorum buna, şuanda bir şekilde tutmaya çalışıyorlar zaten tutulmasa isyan çıkar ama bu tutuş sonuçta bir yere kadar olacak bir şeyler üretmediğimiz sürece.

Düşünsene ülke tarım ülkesi ama tohum Hollanda' dan geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu ülkede başta sözcü, akit ve sabah gibi ibretlik gazetelerin yazarlarının söylediklerine itibar edenleri gördükçe halime şükrediyorum. 🤣

Yahu adam ne bilsin Merkez Bankası'nın para basacağını? Adam ne bilsin arka planda dönen oyunları? Faiz düştü, dolar düşmeye devam ediyor. Kafasını biraz çalıştıran bir insan burada bir sorun olduğunu görür. Eninde sonunda pat-la-ya-cak. Ben Murat Bey'in söylediklerinin arkasındayım.

Arkadaşlar kafanızı çalıştırın bu ülkede doların bir gecede 7.2 TL olduğunu gördük.

Murat bey'i videolar çekmeden önce de takip ediyordum. Bir açıklaması var ise TV'de sözlü yada yazılı olarak her zaman görüşlerinin altını doldurarak konuşuyor, yani mantık çerçevesinde neden böyle olduğunu zaten anlatıyor. Madem @whywouldnt? arkadaşımızın dediği gibi her şey yolunda ise, kur gerçekten düşmesi gerekiyor ise mantıklı açıklaması nedir gerçekten merak ediyorum. Yani şunu yaptık bunu yaptık bu işler karşılığında da şu yatırımları aldık veya ülke olarak şu kadar kâr yaptık diye bir tane mantıklı açıklama yok. Kurların düşeceğine ve ülkenin düzeleceğini savunan herkesin tek kelime söylemi var oda "dış güçler yaptı." başka hiçbir mantıklı açıklaması yok. Bir teori ortaya atıyorsan ya da başkasının teorisini çürütmek istiyorsan karşılığında kendi tez'ini söylemen gerekir değil mi?

Ne oluyor anlamıyorum ama 5.21' e kadar düştü. Fırtına öncesi sessizlik gibi bir durum sanki :) Bence doları bu fiyatta tutmaya çalışıp doları bozdurmalarını bekleyecekler bir süre sonra artıcak gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?
Piyasa yahudide, bizim millette bu kafa, bu rahatlık, yavaşlık...
Ne olacak acaba geleceğimiz merakla mı izleyelim korkuyla mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı