Aygıt tanımlama isteği başarısız oldu hatası

Barney28

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ne yaptıysam çözemedim. Sürücüyü kaldırsam da tekrar geliyor 1 dk sonra. Bir de her gidip geldiğinde Windows bildirim sesi çıkartıp duruyor, aşırı sinir bozucu. Nasıl çözebilirim?

1665179440115.png

Dosya Ekleri

• 1665179654312.png
    1665179654312.png
    112,4 KB · Görüntüleme: 35
Cihaz USB'sini taktığınız kısmın rengine bakın. Hangisinin rengi mavi ise ona takın USB'yi. Genellikle mavi kısım USB 3.0 portu olur.

Dediğinizi şimdi anladım tamam ama ben bu hatalı sürücünün bilgisayarımdaki hangi USB'den geldiğini bilmiyorum bunu anlayamıyorum çünkü tüm USB'leri çıkarsam bile oradaki sürücü gitmiyor hangi USB kablosunu mavi yere takmam gerek?

Hocam bir sorum olacak bu arada. Siz mi bir cihaz bağlıyorsunuz yoksa bu ile öylesine mi karşılaştınız? Microsoft yazıyor çünkü. Muhtemelen Microsoft driverlarından biri takmayabilirsiniz sıkıntı olmaz.

Oyun oynarken fark ettim ikidebir hopörlerden ses geliyordu klavyemde her ses geldiğinde anlık gidip geliyordu onun sayesinde fark ettim ben bir cihaz bağlamıyorum. Elimde olsa bu sürücüyü kaldıracağım ama kaldırsam bile geri geliyor virüs taraması da yaptım kaç defa bir sonuç çıkmadı.

Önce bir CMOS sıfırlayın. Ardından anakart bu ise işletim sistemini seçip chipset sürücüyü indirip kurun.

CMOS nedir ve nasıl sıfırlayacağım bilmiyorum ne yapmam gerek?

Jumper ile sıfırlamayı bilmiyorsanız anakart üstünde BIOS pilini dikkatli çıkarıp 2 dakika takmadan bekleyin. Pil çıkmış iken dikkatli şekilde pil yuvasındaki metal artı veya eksiye bir tornavida ile temas edin. Sonra pili takın ve öyle deneyin.

Jumper ile sıfırlamayı bilmiyorsanız anakart üstünde BIOS pilini dikkatli çıkarıp 2 dakika takmadan bekleyin. Pil çıkmış iken dikkatli şekilde pil yuvasındaki metal artı veya eksiye bir tornavida ile temas edin. Sonra pili takın ve öyle deneyin.

O kadar yapamam maalesef çok bir bilgim yok çünkü.

Verdiğim linkteki sürücüler ile devam edin. Korkarım derseniz videolar mevcut bakıp görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Verdiğim linkteki sürücüler ile devam edin. Korkarım derseniz videolar mevcut bakıp görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Korkmaktan değil de bilgim yok fazla bir sorunu düzelteceğim diye başka bir sorun çıkarmak istemiyorum.

Şimdi Windows bir aygıtı bazı sorunlardan dolayı devre dışı bıraktığında, donanımda ve sürücüde sorun olmadığında onu tekrar etkinleştirmek istediğinde sorun çıkarabilir. Burada ya BIOS sıfırlanıp deneme yapılacak veya driver kaldırması ve güncelleme ile devam edilmeli. Arkadaşın biri aynı senin gibi zor duruma düşmüş. Microsoft destek sürücü güncelle veya USB portunun sağlığına bak demiş. Arkadaşın port sağlam ama sürücü ile sorunu varmış. Her denemede güncel deyip durmuş. Sonra Windows'a iyi bir küfür etmiş ve bir daha denemiş. Bu sefer bir sürücü bulup indirme yapmış ve problem çözülmüş 😂🤣🤣🤣

Oyun oynarken fark ettim ikidebir hopörlerden ses geliyordu klavyemde her ses geldiğinde anlık gidip geliyordu onun sayesinde fark ettim ben bir cihaz bağlamıyorum. Elimde olsa bu sürücüyü kaldıracağım ama kaldırsam bile geri geliyor virüs taraması da yaptım kaç defa bir sonuç çıkmadı.

Sağ tıklayıp cihazı kaldır demeyi deneyin. Olmaz ise maalesef yapabileceğim bir şey yok. Benim elimden bu kadar geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı