Çözüldü Aygıt yöneticisinde ekran kartı değişiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmirMFurat21

Kilopat
Daha fazla  
5-6 yıllık HP Pavilion DV6 laptop var elimde. Uzun zamandır kullanmadığım için sistem özellikleri açısından ekran kartı nedir bilmiyorum. İlk açtığımda Driver yüklü değildi aygıt yöneticisinde şu şekilde yazıyordu:

ekrannn.JPG

Bende AMD'nin kendi sitesinden bulup yükledim. Yazan ekran kartı için olan Driver'ı düzeldi fakat Radeon ayarları açılmıyordu. Yanlış Driver yüklenmiş olabilir yazıyordu. Ben de Driver'ı silip başka bir tane yüklemek istedim ve silince aygıt yöneticisinde ekran kartı için "HD 7400M" yazmaya başladı. Ben tekrar eskiden yüklemiş olduğum sürücüyü kullanıp Driver'ı yükledim ve fotoğrafta göründüğü gibi ekran kartlarının başında yazan sarı renkli uyarı işareti kalktı fakat ekran kartı "HD 7400M" olmuştu. Bir süre böyle kullandım önceden GTA 5'de grafik ayarlarında 1GB yazan VRAM bu sefer 3000 küsur oldu tam hatırlamıyorum sayıyı. Dün tekrar aygıt yöneticisinden ekran kartının Driver'ini güncelle yaptım bu sefer Driver silindi ve attığım fotoğraftaki ekran göründü tekrar. Şimdi bu laptopun gerçek ekran kartı nedir? Nasıl öğrenebilirim? Hangi Driver'ı kurmalıyım tekrar? Bilgisi olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

Çözüm
HP Support Assistant uygulaması ile çevrimiçi ürün sayfası seçeneğine tıkladığımda modelin bilgilerinin bulunduğu siteye yönlendirdi beni. Aynı yerden yazılım kısmını seçtim. Bu ekran açıldı ordan AMD için olanı seçip indirmeyi başlattım exe dosyasını. Yüklendikten sonra direkt çalıştırıp kurmalı mıyım yoksa her ihtimale karşı aygıt yöneticisinden sürücü yazılımını kaldırı seçmeli miyim ? Eki Görüntüle 643135
AMD ve Intel sürücülerini DDU ile veya Aygıt Yöneticisi üzerinden silin, sonra indirdiğiniz AMD ve Intel güncel sürücüleri kurun.
Laptopun tam modelini HP internet sayfasında aratırsan tüm driver ve yazılımlara ulaşabilirsin. Gerekli yazılımları indirdikten sonra Aygıt yöneticisindeki ünlemli sürücüleri sağ tık>cihazı kaldır'ı seçip indirdiğiniz sürücüleri kurun, sorununuz düzelecektir.

Yardıma ihtiyacınız olursa sormaktan çekinmeyin. :)

Laptopun tam modelini HP internet sayfasında aratırsan tüm driver ve yazılımlara ulaşabilirsin. Gerekli yazılımları indirdikten sonra Aygıt yöneticisindeki ünlemli sürücüleri sağ tık>cihazı kaldır'ı seçip indirdiğiniz sürücüleri kurun, sorununuz düzelecektir.

Yardıma ihtiyacınız olursa sormaktan çekinmeyin. :)
Tam modelini nasıl öğrenebilirim? Pavilion DV6 yazınca bu laptopun bir çok karışık sistemi var ekran kartı, rami vb farklı olan sonuçlar çıkıyor.

Bu şekilde yazınca birden fazla farklı özellikli laptop çıkıyor. Daha detaylı öğrenemez miyim? Bendeki sistemin özellikleri i7 2670QM, 8 GB RAM

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısıll.JPG
    Ekran Alıntısıll.JPG
    63,3 KB · Görüntüleme: 85

Yeni konular

Geri
Yukarı