Ekran kartı aygıt yöneticisinde görünmüyor

Sende mi aynı sorunu yaşıyorsun? Eğer çözdüysen yardımcı olabilir misin?
Reis dün servise gönderdim harici kartım pert olmuş yani direk bozulmuş değişimi için 2400 tamiri için 1200 tl istediler.Büyük ihtimal çipinde bir arıza bişey oluştu komple gitti kart.Laptop olduğundan dolayı da parçaları çok zor bulunuyor türkiyede ondan fiyatları çok pahalı oluyor.

Teknik servise götürdüm harici kart bozulmuş tamir veya değişim yapabiliriz dediler ama ben şahsen hala bozulduğuna inanmıyorum çünkü laptopta olsa bu kadar basit bir sekilde bir kartın bozulmasının mümkünatı yok çok ilginç bir durum.
Radeon 530 bildiğim kadarıyla eski ve biraz düşük performanslı bir ekran kartı şuan Lenovo 330 15AST laptopumda bende kullanıyorum 2 yılı geçti performans haricinde başka bir problem ile karşılaşmadım. Bilgisayarınız hiç fiziksel bir hasar aldı mı?

Teknik servise götürdüm harici kart bozulmuş tamir veya değişim yapabiliriz dediler ama ben şahsen hala bozulduğuna inanmıyorum çünkü laptopta olsa bu kadar basit bir sekilde bir kartın bozulmasının mümkünatı yok çok ilginç bir durum.

Bende de aynı durum var maalesef çünkü ağır hasar veya yanma gibi bir durum olmadı. Peki tamire ne kadar dediler. Değişime de.

Radeon 530 bildiğim kadarıyla eski ve biraz düşük performanslı bir ekran kartı şuan Lenovo 330 15AST laptopumda bende kullanıyorum 2 yılı geçti performans haricinde başka bir problem ile karşılaşmadım. Bilgisayarınız hiç fiziksel bir hasar aldı mı?
rx 560x kartım 530 değil fiziksel hasar almadı hayır sadece içini açtım ve tozlanmış olan yerlerini temizledim o kadar şahsen bozulduğuna inanmıyorum ama teknik servistekiler bozulmuş dediler.
Bende de aynı durum var maalesef çünkü ağır hasar veya yanma gibi bir durum olmadı. Peki tamire ne kadar dediler. Değişime de.
Tamirine 1100 tl Değişimine 2500 tl istediler.Rx560x ekran kartıydı.Şahsen bozulduğuna inanmıyorum bu kadar basit bir sekilde bozulacaksa neden üretiliyor bu laptoplar :D

Geri
Yukarı