Aygıt yöneticisinde ethernet yok

Sydronic

Hectopat
Bugün yeni bir anakart aldım 1155 pin wibtek B75-M.
Çalısma vs. anlamda bir sıkıntısı yok ama internete bağlanamıyorum. Lan portu BIOS'da disconnected yazıyor. Lan kablosu takılıyken ışık yanmıyor.
Ethernet Driver'ı yüklerken hata veriyor.
Sizce sorunu nedir? Nasılçözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartının içerisinden çıkan driver CD'si ile driverını kurmayı dene eğer CD-ROM yoksa bilgisayarında başka bir bilgisayar üzerinden anakartının güncel driverlarını USB'ye kaydedip kurmayı denersen çözebilirsin sanırım eğer yine olmaz ise BIOS pilini çıkartıp bir süre bekleyip dediğim adımları tekrar edebilirsin.

Anakartının içerisinden çıkan driver CD'si ile driverını kurmayı dene eğer CD-ROM yoksa bilgisayarında başka bir bilgisayar üzerinden anakartının güncel driverlarını USB'ye kaydedip kurmayı denersen çözebilirsin sanırım eğer yine olmaz ise BIOS pilini çıkartıp bir süre bekleyip dediğim adımları tekrar edebilirsin.
Driver cdsi yok.
İnternete usb tethering ile bağlanabiliyorum.
Bir sürü driver update programı denedim ama yinede ethernet yok simdi bios pilini çıkarıp takıcam
deniyorum simdi
Bios pilini çıkartın 15 dakika bekleyip tekrar takın. Sistemi yeniden çalıştırıp sonucu yazın.
BIOS pilini çıkartın 15 dakika bekleyip tekrar takın. Sistemi yeniden çalıştırıp sonucu yazın.

Denedim yine aynı ağ bağdaştırıcıların da hala gözükmüyor :/
Bu arada bios menude Lan Portu disconnected yazıyor kablo takılı olmasına rağmen
Konu güncel arkadaslar yardım lazım.
Güncel...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı