Çözüldü Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcısını devre dışı bırakmanın etkileri nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

INTEL Computer

Hectopat
Yer
Almanya/Berlin
Daha fazla  
Ekran kartı
NVIDIA Geforce GT 730
Arkadaşlar,
Ekran kartında sorun olduğu ve uğraşmak da istemediğimden (yenisini alacağız) devre dışı bırakıyorum Aygıt Yöneticisi'nden ve hata almıyorum.
Ne oluyor ki bunun etkileri? Ekran kartı devre dışı kalınca fanları durmuyor, görüntü vermeye de devam ediyor? Etkisi ne, oyunlar üzerinde performans değişikliği falan mı sağlıyor?
Yoksa ayarlarını falan mı engelliyor yani rahatça oyun oynanır mı?

Çözüm
Arkadaşlar,
Ekran kartında sorun olduğu ve uğraşmak da istemediğimden (yenisini alacağız) devre dışı bırakıyorum Aygıt Yöneticisi'nden ve hata almıyorum.
Ne oluyor ki bunun etkileri? Ekran kartı devre dışı kalınca fanları durmuyor, görüntü vermeye de devam ediyor? Etkisi ne, oyunlar üzerinde performans değişikliği falan mı sağlıyor?

Sadece oyun performansı ve kararlılığı düşer. Muhtemelen şu an Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı'nı kullanıyorsunuz. Oyun basit ise oynatır. Ama ağır bir oyun açmak isterseniz hata alırsınız. Ekran kartınız bu şekilde kaldığı sürece internete girmek gibi basit işler yapabilirsiniz.
Arkadaşlar,

Sadece oyun performansı ve kararlılığı düşer. Muhtemelen şu an Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı'nı kullanıyorsunuz. Oyun basit ise oynatır. Ama ağır bir oyun açmak isterseniz hata alırsınız. Ekran kartınız bu şekilde kaldığı sürece internete girmek gibi basit işler yapabilirsiniz.

Çözüm

Çok teşekkür ederim. Peki ya bu Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı nedir? Bu chipset ile mi alakalı yoksa?

Çok teşekkür ederim. Peki ya bu Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı nedir? Bu chipset ile mi alakalı yoksa?
Anakart ile alakası yoktur. Windows 10 ve 11'in çekirdeği 15-16 yıllık Vista çekirdeği aslında. Ekran kartınızı sildiğiniz zaman Aygıt yöneticisinde bağdaştırıcının 2006 sürümüne ait olarak görebilirsiniz. İstisnalar hariç bazı yeni kartların temel sürümleri Windows sisteminde entegre olabiliyor. Bu sayede sürücüyü silseniz dahi temel işler için kullanılabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı