Aygıt Yöneticisinde Xeon Platinum CPU olması

Xenithral

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600 4.65GHz PBO
MOBO: ASUS B450M DRAGON
GPU: PALIT RTX 3060
DISPLAY: AOC 25G3ZM 240Hz 0.5Ms AH-VA
Selamlar, Aygıt Yöneticisine girdiğim zaman "Gizli öğeleri göster" ayarını etkinleştirdiğimde 2 adet "Xeon Platinum CPU" görüyorum. Bunun sebebi nedir? Kaldırmalı mıyım?
1606192382894.png

Mevcut Windows daha önce başka makinede kullanılmış gibi duruyor. Bağlı olmayan ama sürücüleri yüklenmiş, bağlanınca çalışmaya başlayacak olabilmesi sebebiyle gizli duruyor. Örneğin:
1606194932260.png

Kısacası durum normal. İsterseniz kaldırabilirsiniz, bir şey ifade etmiyor.

Windows yüklü olan diskini daha önce kullanılan bir sistemden bu sisteme yeni kurulum yapmadan direk taktıysan önceki sistemin işlemci tanımlaması yüklü olduğu için gizli öğelerde görünür.

Öyle bir durumda sistem açılmaz demesin kimse tecrübe ile sabittir. Windows 10 bu tür durumlarda sistem kurulmuş diski çoğunlukla yeni takılan sisteme optimize ediyor. Sadece UEFI ve BIOS çakışmasında sistemi başlatamayacağı için yapamıyor.

Eğer sistemi sıfırdan kendim kurulum yaptım diyorsan, sistem hatası olabilir.
Takılacak bir durum değil sağ tıklayıp sürücü ile birlikte sil diyebilirsin. Sorun yaşatmaz. Sisteminin bir öğesi değil.

Yeni uyandığımdan cevabım biraz geç olacak kusura bakmayın. Windows'u SSD'ye temiz bir şekilde kurdum, herhangi ek sürücü 3. parti yazılım veya başka bir şey yüklemesi kesinlikle yapmadım. Windows'u nasıl düzgün kullanacağımı biliyorum o konuda herhangi bir sorunum yok. Garip olan şey temiz kurulum yaptıktan hemen sonra da olmasıydı bu Xeon işlemcinin. "Kaldır" diyerek kaldırmıştım o iki işlemciyi fakat sonradan tekrar eklenmişler.
Windows Update geçmişinizi atabilir misiniz?
1606229188273.png

1606229216950.png

1606229233050.png

Tanım Güncelleştirilmelerinin Hepsi Microsoft Defender'a ait.
1606229259114.png

Geri
Yukarı