Aygıt yöneticisindeki bilinmeyen aygıt hatası nasıl çözülür?

alixyoruk

Femtopat
Daha fazla  
Ben bir oyun için hile indirdim ve virüs programımı devre dışı bırakıp çalıştırdım fakat çalışmadı. Ardından Gmail üzerinde mail geldi ve şifremin değiştirildiğini söyledi ve oyundaki e-posta adresim de değiştirilmiş. E-posta adresini değiştirebilmesi için Gmail'ime erişmesi lazım demek ki erişmiş. Ben hemen virüs programını geri açıp 2 kere tam tarama yaptım. 5 saat falan sürdü, 7-8 adet virüs buldu. Ardından Gmail hesaplarımın, oyun hesaplarımın bütün şifresini değiştirdim fakat ben yine de rahat etmedim. Format attım bilgisayara fakat aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt diye bir şey var ve cihazı kaldır deyince kaldırılmıyor, bir tek devre dışı bırakılabiliyor. Driver güncelleme uygulamamda da bu aygıt hatası olarak gözüküyor sizce bu virüs ya da benden izinsiz bir aygıt olabilir mi?
Ekran görüntüsü 2023-12-19 132706.png
Ekran görüntüsü 2023-12-19 132641.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam.
Aygit yoneticisine gidip aygita sag tikla > ozellikler > ayrintilar > donanim kimlikleri.
Burada yazan kimliklerden birini kopyala ve internetten driverini indirip kur, sorunun ortadan kalkacaktir..
Driver Booster bazen bulamayabiliyor. Bunu elle yapmak en saglam cozum yoludur. İyi Sosyaller :)

Kodu buldum fakat driverları nasıl kuracağımı bilmiyorum bir tane site buldum indirdim ondan virüs var diyor normal mi?

kod bu

Dosya Ekleri

• resim_2023-12-19_180440963.png
    resim_2023-12-19_180440963.png
    7,3 KB · Görüntüleme: 8
Kodu buldum fakat driverları nasıl kuracağımı bilmiyorum bir tane site buldum indirdim ondan virüs var diyor normal mi?

Kod bu.

Sizin icin kucuk bir arastirma yaptim sadece format sirasinda kurulum yapilmasi gereken diskler gorunmediginde yuklenmesi gereken bir driver oldugunu ogrendim. Eğer ki format atmayacaksaniz indirmeniz gerekmiyor. Indirdiginiz dosya viruslu ise ücretsiz antivirus programlari kullanarak kaldirmayi deneyebilirsiniz. (Avast, Kaspersky Free ETC.).

Yeni konular

Geri
Yukarı