Aylık 150 TL internet önerisi

Kendinize değer veriyorsanız Türk Telekom'dan uzak durursunuz.

Neden hocam? Ben daha önceden Turkcell ve Vodafone denedim fakat hiçbiri Türk Telekom kadar temiz çekmedi. Ayrıca bir sorun yaşadığım zaman da arıza kaydı açtırıyorum onu da 15-20 saatte çözüyorlar. Ben çok memnunum tabii ki altyapı da çok önemli.

Hocam bilgisi olmayan kişiler her zaman internet firmasında suç bulur. Altyapı gibi teknik bilgilerden Irak olurlar.

Bak canım benim, kanıtlarla birlikte her şeyi gösteririm sana. Bana cahil diyemezsin çünkü buna hakkın yok ve 3 yıldır ne çektiğimi bilemezsin.
Gittiğim anneannem gilin evi olsın bizim ev olsun teyzemlerin evi olsun dedem gillerin evi olsun yok abi yok internet gidip geliyor modem reset istiyor bazen, düşük çekim sorunu oluyor DNS problemleri oluyor ve bu şeyleri yemin ederim bu saydığım akrabalarımın evinde de yaşadım.
İlk önce taahhüdünüz biter Türk Telekom sizi arar ikna eder.
Tamam dersiniz minimum 50 megabit dersin ( örneğin )
Ayarlarlar 1 ay ücretsiz derler eyvallah dersin.
İlk 1-2 hafta her yerde çeker internet iyidir.
Sonra ne mi olur?
Çekim alanı azalır, DNS problemleri yaşarsın modem değiştirirsin yine DNS problemeleri yaşarsın.
VPN ihtiyaç duyarsın açarsın modem kafayı yer sarı ünlem verir PC de.
İnternet kırmızı yanar modemin fişini çekersin takarsın 1 gün sonra yine devam.
Evinizde sıkıntı var dediler gittim para ödedim en kaliteli ket6 kaplosu aldım binadaki internet kablosunun bağlantısını kesip yeni ket6 kablosuyla birleştirdim bunu yaparsanız hiçbir şekilde sorun çıkmaz dediler.
Aynı tas aynı hamam.
Başına bir gün gelirse bu yazımı bir daha okursun canım arkadaşım. Az tutup çok sallamıyoruz yanlış bilgi versek yeni hesap olurduk belki, 2021'den beridir Technopat kullanıcısıyım ve gereksiz cahil cühela konuşmam!

Neden hocam? Ben daha önceden Turkcell ve Vodafone denedim fakat hiçbiri Türk Telekom kadar temiz çekmedi. Ayrıca bir sorun yaşadığım zaman da arıza kaydı açtırıyorum onu da 15-20 saatte çözüyorlar. Ben çok memnunum tabii ki altyapı da çok önemli.

Tabii altyapıda önemli ben 2018'den beridir Türk Telekom kullanıyorum. Altyapı hakkında ne zaman bir şey desem altyapınız yapılıyor diyorlar yav kardeşim bari başka yalan uydurunda kanalım 5 yıldır neyin bitmeyen çalışması bu?
Her yıl farklı bir sorun ile karşılaşıyorum. Oturduğumuz yer de öyle in cinin top oynadığı yer de değil büyük şehirin merkezine oturuyoruz.

Son düzenleme:
Bütçeyi 200 yaptım bir de mahallemde fiber yok.

Bir firmanın adresimde en fazla ne kadar Mbps verebileceğini nasıl öğrenirim?

Son düzenleme:
Bak canım benim, kanıtlarla birlikte her şeyi gösteririm sana. Bana cahil diyemezsin çünkü buna hakkın yok ve 3 yıldır ne çektiğimi bilemezsin.
Gittiğim anneannem gilin evi olsın bizim ev olsun teyzemlerin evi olsun dedem gillerin evi olsun yok abi yok internet gidip geliyor modem reset istiyor bazen, düşük çekim sorunu oluyor DNS problemleri oluyor ve bu şeyleri yemin ederim bu saydığım akrabalarımın evinde de yaşadım.
İlk önce taahhüdünüz biter Türk Telekom sizi arar ikna eder.
Tamam dersiniz minimum 50 megabit dersin ( örneğin )
Ayarlarlar 1 ay ücretsiz derler eyvallah dersin.
İlk 1-2 hafta her yerde çeker internet iyidir.
Sonra ne mi olur?
Çekim alanı azalır, DNS problemleri yaşarsın modem değiştirirsin yine DNS problemeleri yaşarsın.
VPN ihtiyaç duyarsın açarsın modem kafayı yer sarı ünlem verir PC de.
İnternet kırmızı yanar modemin fişini çekersin takarsın 1 gün sonra yine devam.
Evinizde sıkıntı var dediler gittim para ödedim en kaliteli ket6 kaplosu aldım binadaki internet kablosunun bağlantısını kesip yeni ket6 kablosuyla birleştirdim bunu yaparsanız hiçbir şekilde sorun çıkmaz dediler.
Aynı tas aynı hamam.
Başına bir gün gelirse bu yazımı bir daha okursun canım arkadaşım. Az tutup çok sallamıyoruz yanlış bilgi versek yeni hesap olurduk belki, 2021'den beridir Technopat kullanıcısıyım ve gereksiz cahil cühela konuşmam!

Tabii altyapıda önemli ben 2018'den beridir Türk Telekom kullanıyorum. Altyapı hakkında ne zaman bir şey desem altyapınız yapılıyor diyorlar yav kardeşim bari başka yalan uydurunda kanalım 5 yıldır neyin bitmeyen çalışması bu?
Her yıl farklı bir sorun ile karşılaşıyorum. Oturduğumuz yer de öyle in cinin top oynadığı yer de değil büyük şehirin merkezine oturuyoruz.

Bunlara bile gerek yok bence Türk Telekom bulunduğum evde mobil sinyal 115dB VoWiFi ile iletişim kuruyorum. Mobilte böyle olan bir şirket ADSL-fiber-VDSL'de de farklı değildir zaten

Hocam arıza konusunda çok kötü oldukları bariz bir şekilde belli. Zamanında bayrama denk geldi bahanesi ile bir akrabamızın arızasını erteledikçe ertelediler. Sebebi de, fiber olmayan köydeki kullanıcıya taahhüt bitince arayan müşteri hizmetleri 16Mbit geçirmiş ve hat kaldırmamış. Aynı zamanda bu komşuma verdikleri VMG3312-B10b modemi araştırabilirsiniz forumlarda, kendileri yeni modem satmak için TR069 portu yoluyla yavaşlatmak için güncelleme atıyorlar. Kendim de 1,5 sene önce fiber altyapıya Türk Telekom VDSL interneti taşıyarak geçtim. Verdikleri TP-Link modem eski Wi-Fi 5 modemlerdendi ve odalarda hızı çok yavaştı. Aynı zamanda gelen ekip modemin olduğu yeri 3 cihaz ile çok kalabalık hale getirdi: Nokia ONT, dönüştürücü, modem. Superonline geçtik rahatladık, taahhüt cayma bedelimiz kadar faturada indirim yaptılar, Wi-Fi 6 modem verdiler Huawei kalitesinde, modem yeni nesil, fiber kablo direk modeme takıldığından dolayı tek cihaz ile kolay ve düzenli bir şekilde internet alabiliyoruz. 25 Mbit interneti 109 TL'ye alıyorum önceden taahhüdüm olduğu için, ki hız testinde 35Mbit'e kadar çıkıyor ve 10Mbit upload ile de bir ev interneti için iyi bir performans vermekte. Şahsen eğer fiyat konusunda hala bu fiyatlarda devam ederlerse Superonline ile devam ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı