Aynaya bakarak uyursak ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cinler inançlı ve olması gerektiği gibi bir Müslümana kolay kolay gelmez hocam.

Konuyu açmak için üşenmedin ama aynayı kalkıp yerine koymak için üşendin kalkın koyun rahatça uyuyun hocam.

Ve öyle şeylere çok inanmayın. Aklınıza bile gelmesin ben öyle unuttum korkularımı takmamaya çalışıyorum.

Aynayı kapatmayı deneyebilirsin madem korkuyorsun. Ne saçma sapan sorular gördüm bu ay ya. Sayın din kardeşim “ La havle vela kuvvete illabillayül alliyülazim” -doğru yazdığımdan emin değilim- bunu oku yatmadan önce. Cin işi de hafife alınacak iş değil. Dayımlarla uğraşıyorlardı ordan biliyorum ve arkadaşımın babaannesi cinci :D

Hala cinlerin olduğunu düşünenler var yazık cidden.
Ben sadece varlıklarına inanıyorum. Korku filmlerinde betimlenen şekilde bir durum söz konusu değil tabii ki. Ayrıca ne onlar bize zarar verebilir, ne de biz onlara zarar verebiliriz. Tüm bu ayna vb. konular da uydurmadan başka bir şey değil. Kanıtla dersen de ne varlığını ne de yokluğunu şuan kanıtlayabilirim. Aslında olup olmamaları konusunun tartışılmasının da bir önemi yok. Ben varlar derim, sen yoklar dersin. İkimiz de sonuç olarak tekrar hayatımıza dönüp yolumuza devam ederiz. Değişen bir şey olmaz. 😃

Cinlerin ve bizlerin dünyaları ayrıdır. Bırakın artık şu içine cin kaçmış muhabbetlerini falan. Büyü ve nazar var doğrudur ama durduk yere bir şey olacak değil.

Kendi kendinize heyecan veya macera aramayın.
Cinler bizim ile aynı yerde dolaşmıyor mu? Sadece göremiyoruz onları.
Ben sadece varlıklarına inanıyorum. Korku filmlerinde betimlenen şekilde bir durum söz konusu değil tabii ki. Ayrıca ne onlar bize zarar verebilir, ne de biz onlara zarar verebiliriz. Tüm bu ayna vb. konular da uydurmadan başka bir şey değil. Kanıtla dersen de ne varlığını ne de yokluğunu şuan kanıtlayabilirim. Aslında olup olmamaları konusunun tartışılmasının da bir önemi yok. Ben varlar derim, sen yoklar dersin. İkimiz de sonuç olarak tekrar hayatımıza dönüp yolumuza devam ederiz. Değişen bir şey olmaz. 😃
Bizi sesler ile mesela tıkırtılar ile korkutabilirler mi?

Cinler bizim ile aynı yerde dolaşmıyor mu? Sadece göremiyoruz onları.

Bizi sesler ile mesela tıkırtılar ile korkutabilirler mi?
Dünya insanlar ve cinler için yaratıldı fakat alemler farklı, cinler insanların içine giriyor gibi bir durum söz konusu değil.

Büyü ile yapılabiliyor mu bilmiyorum (ki büyü Allah tarafından yasaklıdır) ama araştırman sonucu bazı bilgilere ulaşabilirsin (araştırıp kafayı bozmanı tavsiye etmiyorum).

Konuya gülerek girdim ve aynaya bakarak yattığımı hatırladım.

Dünya insanlar ve cinler için yaratıldı fakat alemler farklı, cinler insanların içine giriyor gibi bir durum söz konusu değil.

Büyü ile yapılabiliyor mu bilmiyorum (ki büyü Allah tarafından yasaklıdır) ama araştırman sonucu bazı bilgilere ulaşabilirsin (araştırıp kafayı bozmanı tavsiye etmiyorum).
Araştırırsam elbette kafayı kudurturum ama bize karışmıyorlar kaşınmadığımız sürece değil mi? Sürekli onlar geliyor aklıma gece uyumaya çalışırken.

Cinler, milattan önceki yıllarda Arap Mitolojisi'nden ortaya çıkmış hayali varlıklardır. Bu günlerde para kazanma amacıyla bazı kişiler tarafından kullanılmaktadır. Nedenini cin olarak nitelendirdiğiniz şeylerin çok basit açıklamaları vardır. Veya kendinizi inandırdığınız için hayal görüyorsunuzdur. İster aynaya bakın, ister 100 tane mum yakıp duvara saçma sapan şekiller çizin zihinsel bir probleminiz olmadığı sürece hiçbir şey olmayacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı