Aynaya bakarak uyursak ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Araştırırsam elbette kafayı kudurturum ama bize karışmıyorlar kaşınmadığımız sürece değil mi? Sürekli onlar geliyor aklıma gece uyumaya çalışırken.
Benim de geliyor ama kafaya takmıyorum. Böyle şeyleri düşünme veya dert edinme. Söylediğim gibi sen onları görmek istesen bile göremezsin. Yatmadan önce de Felak ve Nas surelerini okuyabilirsin.

Fazla kafaya takman (özellikle uyumadan önce) rüyalarında tuhaf varlıklar veya kabuslar görmene sebep olabilir.

Benim de geliyor ama kafaya takmıyorum. Böyle şeyleri düşünme veya dert edinme. Söylediğim gibi sen onları görmek istesen bile göremezsin. Yatmadan önce de Felak ve Nas surelerini okuyabilirsin.

Fazla kafaya takman (özellikle uyumadan önce) rüyalarında tuhaf varlıklar veya kabuslar görmene sebep olabilir.
Sürekli rüyamda zaman yavaşlıyor ve besmele çekiyorum nedeni bu sanırım. Ve rüyadan istediğim an çıkabiliyorum yani o an ard arda besmele çekince anlıyorum rüya olduğunu ve uyanıyorum 😃

Bu gece balkonda yat. Oraya kimse gelmez. 😄

Cinler bizim ile aynı yerde dolaşmıyor mu? Sadece göremiyoruz onları.

Bizi sesler ile mesela tıkırtılar ile korkutabilirler mi?
Hayır. Eğer duyuyorsan bu duyduğun sesleri en temelde ikiye ayırmam gerektiği düşüncesindeyim:
1- Psikolojik olarak duyduğunu sandığın sesler.
2- Çeşitli koşulların oluşturabileceği sesler.
Eğer çok fazla bu konuyu düşünüyorsan bir süre sonra psikolojik olarak ses duyduğunu sanman normal. Bunun dışında gerçekten duyulan seslere örnek vermek gerekirse; üst komşunun gürültüsü, ısıdan dolayı genleşen eşyalar, duvarların içerisindeki tesisat vb. gibi unsurlar zaman zaman anlam veremediğin seslere sebep olabilir. Neyin sesi olduğunu bilmeyip sesleri bu konuyla bağdaştırman seni paranoyak bir duruma düşürebilir. O yüzden takılma bu tarz şeylere.

Hayır. Eğer duyuyorsan bu duyduğun sesleri en temelde ikiye ayırmam gerektiği düşüncesindeyim:
1- Psikolojik olarak duyduğunu sandığın sesler.
2- Çeşitli koşulların oluşturabileceği sesler.
Eğer çok fazla bu konuyu düşünüyorsan bir süre sonra psikolojik olarak ses duyduğunu sanman normal. Bunun dışında gerçekten duyulan seslere örnek vermek gerekirse; üst komşunun gürültüsü, ısıdan dolayı genleşen eşyalar, duvarların içerisindeki tesisat vb. gibi unsurlar zaman zaman anlam veremediğin seslere sebep olabilir. Neyin sesi olduğunu bilmeyip sesleri bu konuyla bağdaştırman seni paranoyak bir duruma düşürebilir. O yüzden takılma bu tarz şeylere.
Psikolojiktir muhtemelen 😃 İçim rahatladı teşekkürler.

Hala cinlerin olduğunu düşünenler var yazık cidden.
Fazla atar gider yapıyorsun ve belli ki düşüncelere pek saygın yok.

Zâriyât Suresi - 56
Ben cinleri ve insanları, başka değil, sırf bana kulluk etsinler diye yarattım.

Sadece emoji atın ve mesajımı alıntılayıp karşılık vermeyin, akşam akşam hasta etmeyin adamı.

Cin gelir mi gelmez mi bilmem ama aynaya bakarak uyumak inanılmaz rahatsız edici bence. Ben uyuyamam o şekilde yani. Yerinizde olsam kapatırdım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı