Aynı ağ üzerinde nasıl oyun oynayabilirim?

Poyraz Kuzgun

Hectopat
Daha fazla  
Elimde 2 tane bilgisayar var. Masaüstü ve dizüstü. Masaüstü modeme kablo ile bağlı, dizüstü de Wi-Fi üzerinden bağlı. İşletim sistemi ikisinde de Windows 10 kullanılmakta. İnternet bağlantısı olmadan ağ üzerinden multiplayer olarak kardeşimle oyun oynamak istedim. Call of Duty 4'te falan denedim. Server listesinde bilgisayarlar birbirlerini görmüyorlar. Bunu nasıl çözebilirim? Ağ ayarlarından bunun için izin falan mı vermem gerek. Yani bunun için ek ayarlamalar mı yapmak lazım. Direk aynı ağa bağlı olmamız yeterli olur diye düşünüyordum fakat olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önceleri böyle oyun oynamak istediğimde ya oyun LAN detseklemiyordu ya da LAN'da bir ayar yapamadığımdan bir türlü oynayamıyordum. Bu tür durumlarda Hamachi ile sorunu aşıyordum. Hamachi'yi denedin mi?

PC'leri birbirine bağlamanın en kolay yolu bence

Server listte LAN mode yaptın mı?
Yaptım ama olmadı.
Oyun orijinal mi? kaçak mi? kaçak ise RadminVPN veya Hamachi de kullanman gerekebilir. Orijinal de zaten Steam'den ekliyosun davet ediyon, DVD/CD ile platformsuz aldiysan da oyun içi ekliyordun galiba.
Yıllar önce orjinal kutu olarak DVD halinde almıştım. Onu kurdum iki bilgisayara da aynı keyi 2sine de girdim o yüzden sorun olur mu acaba.
Daha önceleri böyle oyun oynamak istediğimde ya oyun LAN detseklemiyordu ya da LAN'da bir ayar yapamadığımdan bir türlü oynayamıyordum. Bu tür durumlarda Hamachi ile sorunu aşıyordum. Hamachi'yi denedin mi?

PC'leri birbirine bağlamanın en kolay yolu bence
Hamachi daha önce kullanmadım internetsiz çalışan bir uygulama mı? Eğer öyle birşeyse deneyebilirim.

Yaptım ama olmadı.

Yıllar önce orijinal kutu olarak DVD halinde almıştım. Onu kurdum iki bilgisayara da aynı keyi 2sine de girdim o yüzden sorun olur mu acaba?

Hamachi daha önce kullanmadım internetsiz çalışan bir uygulama mı? Eğer öyle bir şeyse deneyebilirim.

Biriniz oyuna girecek sonra diğeri katılacak oyun başladıktan sonra server liste düşer. Waw da öyle oluyordu arkadaşlarla.

Yaptım ama olmadı.

Yıllar önce orjinal kutu olarak DVD halinde almıştım. Onu kurdum iki bilgisayara da aynı keyi 2sine de girdim o yüzden sorun olur mu acaba.

Hamachi daha önce kullanmadım internetsiz çalışan bir uygulama mı? Eğer öyle birşeyse deneyebilirim.
Oyun orijinal. Oyun içi arkadaş eklemesi yapılıyor. Key sadece tek kullanimliktir. 2 yerde aynı anda çalışmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı