Çözüldü Aynı anakartın ses kartını kullanan kulaklıkların ses kalitesi aynı mı olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SLAYER15

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. Ben MSI A320M Pro-E anakartını kullanıyorum ve bir kulaklık almayı düşünüyorum. 2 yıldır Rampage'in bir kulaklığını kullanıyorum, o zaman pek bir bilgim ve fazla bütçem olmadığından Rampage seçmiştim. Şu anki kulaklığımın modelini bilmiyorum ama Migros'tan 100-150 TL gibi bir şeye almıştım. Razer BlackShark V2 X almayı düşünüyorum. İnternette araştırdığım kadarıyla anakartlarda ses kartı oluyormuş. Hatta bazı kulaklıklarda da USB sound Card diye oluyormuş. Sorum şu; şimdi Razer BlackShark V2 X'te de USB sound Card olmadığından ben onu alsam da, şu anki kulaklığım gibi anakartın ses kartını kullanacağından Razer BlackShark V2 X ile şu anki kulaklığımdaki ses kalitesi ve mikrofondan giden ses kalitesi aynı mı olur?

Çözüm
Ses kalitesini hem kulaklık hem de ses yongaları beraber belirler. Aynı kulaklığı farklı ses yongalarında kullandığında veya farklı kulaklıkları aynı ses yongasında kullandığında ses kalitesi de farklı olacaktır. Yani sorunuza gelecek olursak ses yongası aynı kalacak olsa bile kulaklıklar farklı olduğu için ses kalitesinde de farklılık olacaktır.
Ses kalitesini hem kulaklık hem de ses yongaları beraber belirler. Aynı kulaklığı farklı ses yongalarında kullandığında veya farklı kulaklıkları aynı ses yongasında kullandığında ses kalitesi de farklı olacaktır. Yani sorunuza gelecek olursak ses yongası aynı kalacak olsa bile kulaklıklar farklı olduğu için ses kalitesinde de farklılık olacaktır.

Çözüm
Peki daha önce siz de kulaklık değişimi yaptıysanız tahminlerinize göre bu ses kalitesi farkı yazdığım 2 kulaklık arasında fark edilir derecede olur mu?

Evet, kulaklık değişimi yaptım ve aynı ses yongalarında bile belirgin fark oldu.

Sizin dediğiniz modeller hakkında bir fikrim yok fakat fiyat farkından dolayı daha iyi bileşenler kullanılmış olduğundan fark olacaktır diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı