Aynı anda 2 AV kullanma

• Konuyu başlatan Adsız 1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 2B
Senelerdir uyardığımız bir durum bu hala öğrenememiş kişiler var maalesef. Kaspersky seni bu durumdan dolayı engelliyor zaten kaldır yoksa kurulmam diyor sen illa kurmak istiyorsun. Program bile seni uyarıyor ve anlamıyorsan daha ne diyelim.
Kaliteli bir AV sisteme yeterlidir.

Senelerdir uyardığımız bir durum bu hala öğrenememiş kişiler var maalesef. Kaspersky seni bu durumdan dolayı engelliyor zaten kaldır yoksa kurulmam diyor sen illa kurmak istiyorsun. Program bile seni uyarıyor ve anlamıyorsan daha ne diyelim.
Kaliteli bir AV sisteme yeterlidir.
Ben "2 AV, 1 AV'den daha güçlü olur" diye düşünmüştüm.

Peki ben bir de şöyle yapmayı düşünüyordum:
- Malwarebytes kur.
- 14 gün sonra ESET kur.
- 30 gün sonra Kaspersky kur.
- 30 gün sonra format at.
- Bu işlemi sürekli tekrarla.
Ama işte neden böyle bir şey yapıyorsun. Al lisanslı bir AV programı. Param yok alamam diyorsan da Kaspersky Free yükle kullan gayet yeterli olur. Neyden bu kadar korkuyorsun ki böyle çözümler arıyorsun anlamadım.

Ama işte neden böyle bir şey yapıyorsun. Al lisanslı bir AV programı. Param yok alamam diyorsan da Kaspersky Free yükle kullan gayet yeterli olur. Neyden bu kadar korkuyorsun ki böyle çözümler arıyorsun anlamadım.
Sürekli format atmak mantıksız mı? Ben trojan ve fidye virüsü kalmaktan korkuyorum. 300 GB'den büyük verilerim var.

Sürekli format atmak mantıksız mı?
Format atmak mantıksız değil. Sürekli AV programı yükleyip kaldırman ve bu işlemleri bir daha yapmak için format atman mantıksız. Gerek yok yükle Kaspersky Free normal bir kullanıcı için yeterli olur. Çok önemli dosyalarım var falan diye korkuyorsan da lisanslı bir AV alarak çözüm bulabilirsin.

Sürekli format atmak mantıksız mı? Ben trojan ve fidye virüsü kalmaktan korkuyorum. 300 GB'den büyük verilerim var.
Evet sürekli format mantıksız. Ransomware zararlısından format atarak saklanamazsın. Veri güvenliğin yok ise bilindik bir upload servisine upload edip gerekli olmadıkça senkronize etmedikçe sorun olmaz. Uploadla uğraşamam dersen verin çok önemliyse HDD alırsın ona kaydedersin bir daha da o diski sisteme takmazsın güvende olurlar.
Bunları da yapamam dersen sağlam bir AV ile sistemi korursun bilmediğin şeyleri tıklamaz ve indirmezsen sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı