Aynı anda 2 üniversite okumak zor olur mu?

RichShinobi

Femtopat
Bu sene bir üniversitede iktisat bölümüne başlayacağım. Aynı anda açık öğretim ile yönetim bilişim sistemleri okumayı planlıyorum.
(Henüz bu konuyu tam araştırmadım ama sanırım böyle bir şey mümkün müş fakat tam bilgim de yok açıkçası, şimdilik sadece plan.)
Sorum ise şu, aynı anda iki üniversite okumak çok mu zor olur, insanlar açık öğretim için kolay diyorlar genelde ama bilemedim açıkçası.

Açık öğretim için tabii kolay olabilir fakat iktisat bölümü hafif bir bölüm değil. Açık öğretimden okuduğun bölümün derslerini ve iktisatın derslerini vermeye çalışırken iflahın kayar. Kendine güveniyorsan yapabilirsin sana bağlı.

Eğer çalışkan iseniz yapılabilir ama önermem açıkçası :) Bende ilk senemde çift ana dal yaparım diye ortalarda dolaşıp hocalar ile görüşüyordum ama şu an okulu bitiremiyorum. Kişiden kişiye değişir tabi ama başlarken çok kolay geliyor her şey.

Bu sene bir üniversitede iktisat bölümüne başlayacağım. Aynı anda açık öğretim ile yönetim bilişim sistemleri okumayı planlıyorum.
(Henüz bu konuyu tam araştırmadım ama sanırım böyle bir şey mümkün müş fakat tam bilgim de yok açıkçası, şimdilik sadece plan.)
Sorum ise şu, aynı anda iki üniversite okumak çok mu zor olur, insanlar açık öğretim için kolay diyorlar genelde ama bilemedim açıkçası.
İyi bir üniversitede okuyorsan iktisat bölümünü, başka bir bölüme ayıracak vakitin kalmıyacaktır. Vaktin var ise staj yapmanı veya yabancı dil edinmen daha mantıklı.

İyi bir üniversitede okuyorsan iktisat bölümünü, başka bir bölüme ayıracak vakitin kalmıyacaktır. Vaktin var ise staj yapmanı veya yabancı dil edinmen daha mantıklı.
Benim kuzenim de Afyon'da iktisat okudu çok iyi bir üniversite değildi yıllarca çalıştı KPSS'den 85 puan aldı şu an Ankara'da maliye bakanlığında memur olarak çok rahat bir şekilde çalışıyor. Çalıştıktan sonra gerisi geliyor iki bölüm ile kendinizi zorlamanıza ve strese girmenize gerek yok. Sizin kaç tane üniversite bitirdiğinize değil, o üniversiteyi ve eğitim hayatınızı nasıl geçirdiğinize bakıyor. 2 yıllıktan 3 tane üniversite bitireyim 6 yılda önüme gelen bana iş versin kafasında olmamalısınız. Ha meraktan, ilgi alanınızdan dolayı okumak isterseniz bilemem ama bunun için açık öğretimde okumak saçma, pek bir şey öğrenemezsiniz.

Geri
Yukarı