Aynı anda 2 üniversite okumak zorlar mı?

umt01kn

Centipat
Daha fazla  
Bu yıl 19 Mayıs üniversitesinde Türkçe öğretmenliği okumaya başlayacağım ama küçüklüğümden beri en büyük ilgi alanım tarih. Açıkögretimden de bu bölümü okumak istiyorum, sizce bu iki bölümü aynı anda okurken zorlanır mıyım?

Bu yıl 19 Mayıs üniversitesinde Türkçe öğretmenliği okumaya başlayacağım ama küçüklüğümden beri en büyük ilgi alanım tarih. Açıkögretimden de bu bölümü okumak istiyorum, sizce bu iki bölümü aynı anda okurken zorlanır mıyım?
Bir tane lise okumak bu kadar zorken iki tane üniversite nasıl olacak?

Bildiğim kadarıyla Atatürk Üniversitesinde bütünleme varken Anadolu Üniversitesi açık öğretimde yok. Anadolu'nun avantajlı yönü yaz okulu, Atatürk Üniversitesinin ise bütünleme ve mezuniyet üç ders sınavı. Diğer üniversiteler hakkında bilgim yok, bunlara bakmıştım.

İlgili üniversitede Tarih bölümünde verilen derslere bakınız. İlginizi çekiyorsa zaten bilgi sahibiyseniz çok zorlamayacaktır. Türkçe öğretmenliği bölümünü bilemiyorum ama.

Açık öğretimde harç ücreti var, bir dönem yatırıp duruma göre bakabilirsiniz. Sonra dondurma hakkınız da var.

Son düzenleme:
2. üniversite hakkınız zaten var. 1 Bölüm okuyup mezun olduktan sonra istediğiniz/Müsait bölümlerden sınavsız 2. üniversite okuyabilirsiniz. Ama 2 üniversite ciddi anlamda zorlar. Hele hele birbirinden farklı 2 bölüm.

Hocam hedefiniz dersi geçmekse çok zorlamaz. Fakat iyi puanlar alıp geçmek istiyor iseniz açıktan olmaz.

Size bağlı da Tarih bölümünün adamakıllı getirisi olmayacaktır. Okumakla uğraşmazdım. Bir yandan Tarih araştırması tabii ki yapın, yapmayın demiyorum da insanlar bir üniversiteyi zar zor bitiriyorken iki üniversiteyi bir arada götürmek zor olacaktır.

Çift anadal yapmak bile çok zorlayıcı iken iki üniversite okumak daha da zordur.

Ben Veteriner Fakültesi ile AÖF İSG'yi beraber okumuştum. Açık öğretim dersleri ve sınavları oldukça kolay oluyor. Sınav haftasında çıkmış sorulara ve özetlere bakıp geçmeme yeterli oluyordu. Eğer tarih bölümünü öyle not çıkartacak şekilde çalışmayı planlamıyorsanız, iki üniversite birden hayli hayli yürür.
Ben mesleğimle ilişkili ileride ısg uzmanlığı düşündüğüm için okumak istemiştim. Bir yandan çıkmış çalışırken bazı şeyler aklımda kaldı :D

Geri
Yukarı