Aynı anda hem USB girişli hem de JACK girişli kulaklık nasıl kullanılır?

kasimymn44

Centipat
Arkadaşlarım ile korku oyunu oynamak istiyorum ama oyunu yaşamak için kulaklık lazım ikimize de. ben de var ama onda yok. Ben de bu sebepten dolayı araştırdım ama hem USB hem de JAK girişli kulaklıkları aynı anda nasıl kullanacağımı bulamadım. Yardımcı olursanız mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

Çözüm
En basit yöntem benim söylediğim yine. 3.5mm kulaklıkları çoklayıcı ile kullanmak.
Yoksa yayıncıların yaptığı işlemleri yapmak istiyorsanız adamlar artık ciddi ekipmanlar kullanıyorlar. Neredeyse hepsi profesyonel stüdyo ekipmanları kullanmaya başladılar.
Hem USB hem de jack girişli olan kulaklıklarda USB kısmı ayrı bir kablo olarak geliyor. Ek parçayı takmazsanız normal 3.5mm jack olarak kullanıyorsunuz, diyelim ki bilgisayarınızın ses kartından memnun değilsiniz; o zaman da USB parçayı takıp bilgisayarın USB girişine bağlıyorsunuz.

Hem USB hem de jack girişli olan kulaklıklarda USB kısmı ayrı bir kablo olarak geliyor. Ek parçayı takmazsanız normal 3.5mm jack olarak kullanıyorsunuz, diyelim ki bilgisayarınızın ses kartından memnun değilsiniz; o zaman da USB parçayı takıp bilgisayarın USB girişine bağlıyorsunuz.
İki farklı bağlantı türüne aynı anda ses veremezsiniz. İkisi de 3.5mm jak ile bağlı olur ise ses alabilirsiniz. Onun için 3.5mm jak çoklayıcı kullansanız olur.

yayıncılarda görüyordum konukları ile birlikte 2 kulaklık aynı anda kullanıyorlardı. En azından aynı anda nasıl 2 kulaklık onu kullanırım onu anlatırsanız güzel olur.(hızlı cevap için teşekküreler)
Benim bildiğim USB sadece 7.1 yada ışıklandırma için oluyor. Yani USB'yi takmasanız da çalışıyor.

nasıl yani

Son düzenleme:
En basit yöntem benim söylediğim yine. 3.5mm kulaklıkları çoklayıcı ile kullanmak.
Yoksa yayıncıların yaptığı işlemleri yapmak istiyorsanız adamlar artık ciddi ekipmanlar kullanıyorlar. Neredeyse hepsi profesyonel stüdyo ekipmanları kullanmaya başladılar.

Çözüm

Oyunu oynarken 7.1 kalitesini hisstmek istiyordum ama olmayacak gibi. Teşekkür ederim tekrardan.

Oyunu oynarken 7.1 kalitesini hisstmek istiyordum ama olmayacak gibi. Teşekkür ederim tekrardan.

Bende Kraken TE var. 7.1 ciddi anlamda pazarlama argümanı. Çünkü oyunlarda bir artısı olmadığı gibi eksisi var. Film izlerken biraz iyi olabilir çünkü gördüğünüz şeyin sesini duyuyorsunuz. Oyunlarda görmediğiniz şeyleri duyduğunuzdan tam yer tayini yapamıyorsunuz. Stereo çok daha iyi yer tayini yapılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı