Aynı bilgisayarda 2 işletim sistemi kurmak mümkün mü?

• Konuyu başlatan xu1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 309
Hocam peki öndediğiniz bir Linux dağıtımı var mı? Hem Windows'u aratmayan hem kolay ve hoş olan.
Pardus önerebilirim. Ama en yaygın olanı ubuntu. Hackleme gibi detaylarada girecekseniz kali linux kullanılabilir.

1705840644409.png

Dostlar şu iki siyahları nasıl birleştirebilirim? Üstüne sağ tık yapınca hiçbir şey yapamıyorum.

Yani örnek olarak ben Steam'deki oyunlarımı başka bir Linux işletim sisteminde oynayabilir miyim? Bahsettiğim Linux oyunları destekliyor diyelim.

Oyunu 0'dan indirmeden. Yani geçeceğim ve oyunu yan taraftada bulacak mıyım?

Eğer oyunları ayrı bir konumda Steam library folder olarak yaparsanız evet. Kendim 120GB'lık ana diskimde dualboot kurduğum Linux ve Windows üzerinde Steam uygulamaları yüklüydü. 2. 1tbllık diskimin içine steamlibrary bağladım ve aynı oyunları hem Linux hem Windows üzerinde oynadım. Tabii belirteyim Linux ve Windows arasındaki paket ve dosya farklılıklarından hem Linux hem Windows tarafında desteği olan oyunlarda dosya değişiklikleri gerekiyor. Ama proton üzerinden oynadığınız oyunlarda böyle bir sıkıntı yok.

Hocam peki öndediğiniz bir Linux dağıtımı var mı? Hem Windows'u aratmayan hem kolay ve hoş olan.

Linux Mint kur geç derim. Dualboot desteği de mevcut.

Geri
Yukarı