Aynı bilgisayardan 2 kişi oyun oynamak

OnurAA

Hectopat
Daha fazla  
Burada LoL lafın gelişi. Aynı bilgisayardan 2 kişi, iki farklı ya da aynı oyunu oynayabilir miyiz? Unraid adında bir sistem var fakat iki ekran kartı ve iki farklı depolama alanı istiyor (2 farklı SSD ya da HDD gibi). Şimdi benim sorduğum bunu tek ekran kartı üzerinden ve tek depolamadan çalıştırabilir miyim? Technopat yetkilileri de bu konuya aslında bir bakabilirse cok güzel olur. Ben arastirsam da bulamadım.

Böyle bir şey... Tek bilgisayar üzerinden, iki farklı klavye fare ile iki monitörden, iki farklı hesapla girip LoL Valorant vs. oynayabilecegimiz bir şey var mı?
Bilgisayar özelliklerim:
Prime H410-M anakart
i3-10100F işlemci
16 GB 2666MHz RAM
ASUS TUF 1650 4 GB
480GB SSD.

2 monitörde belki 2. klavye ve fareyi takarsanız oynanabilir fakat emin değilim, aynı oyunu oynayacaksanız hiç sanmıyorum. Ama oyun destekliyorsa ekranı ikiye bölüp oynayabilirsiniz.

Bazı arkadaşlar sadece mesaj kasmak için cevap atmış 'tek monitörden' olmaz gibi şeyler yazmışlar. Okumadan cevap atılmış yani, Benim aklıma sanal Windows açıp 2.ci monitöre o görüntüyü vermek geliyor ama oyun oynatmaz gibi, Başka yolları varsa bende merak ettim.

2 Yöntem daha var, bu işlemler için 2. disk, monitör ve GPU şart değil, olursa iyi olabilir.

1. Yöntem:
Sanal makine oluşturup 2. fare ve klavyeyi sanal makine yazılımınızın ayarlarından sanal makineye bağlarsınız. Sanal makineyi de yan ekrana alırsınız. Bu şekilde her iki kişi de bağımsız bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilir. Ama sanal makinenin oyun performansı öyle çok iyi değil. Minecraft, LOL, FSX vb. oynatır. Vmvare öneririm, Virtualbox çoğu oyunu açamıyor.
Artısı: İki kişi birbirlerinden bağımsız işlemler yapabiliyorlar.
Eksisi: grafik performansı çok iyi değil. Sanal makinedeki kullanıcı ağır oyunları oynayamayabilir.

2. Yöntem:
Diğer yöntem ise eğer oynayacağınız oyundan aynı anda birden fazla açılabiliyorsa oyunları iki kişi oynama yazılımları var fakat 2. kişi ben oyunu bırakıp başka bir şey yapayım diyemiyor. Örneğin: Universal Split Screen Minecraft üzerinde denedim. Ayarları doğru yapılırsa gayet güzel oynanıyor.
Artısı: Sanal makinenin kaldırmadığı oyunlar eğer bilgisayar yeterliyse gayet rahat oynanıyor.
Eksisi: Her oyunda düzgün çalışmama ihtimali var, iki kişi de aynı oyunu oynamalı.

Son düzenleme:
Bu video tek ekran kartıyla nasıl çalıştıracağını gösteriyor sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oynatır tabii ki. Sorun şu ki, CS:GO açtığında 2. CS:GO'yu nasıl açacaksın? Steam 1 tane açıyor. Aynı anda farklı oyunlar oynanabilir. Denemedim ama ben bir engel görmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı