Aynı binada farklı internet hızları

AreYouOkey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Böyle bir şey mümkün mü yoksa sadece sistemsel bir sorun mu sizce? Bulunduğum apartman 10 daire ve 7 tanesi için 100 Mbps VDSL2 altyapı gözükürken ben ve 2 tane daha daire maksimum 75 Mbps alıyoruz.
Bu kendi sorgu ekranım:

1617975859135.png

Bu da diğer herhangi bir dairenin sorgu ekranı:

1617975889122.png

Şu anda ben ve diğer 2 daire neden 75 Mbps alıyor olabiliriz? Telekom'un kendisini arıyorum kendisi de benim için 75 hız verebileceklerini söylüyorlar fakat arkadaşıma aratıp üst kat için sorgulama yaptığımda 100 Mbps verebileceklerini söylüyorlar. Ben de 100 olan hattan yararlanmak istiyorum işin açığı (tabi diğer hatların 100 gözükmesi bir sistem hatası değilse). Olay garibime gittiği için desteğe ulaşmadan burada paylaşmak istedim :).
Anlık modem hat değerlerim:

1617976408021.png

Daire dışında tavanda veya duvarda bir kablolar olması lazım kablo görünüşü ve sağlayıcısı aynı
mı? Bunun gibi.
Eki Görüntüle 966126
Bu kablolar duvar içerisinden geçiyor böyle açık vaziyette yok. Hepsini muteahhit koyduğu için sanmıyorum ben farklılık yoktur daireye gelen kablolar arasında. Benim garibime giden nokta benim dolaba uzaklığım 94 metre iken diğer daireler 16 metre uzaklıkta gözüküyor dolaba. İç tesisat mı sorunlu diye denedim aşağa ankastre kutusuna bağladım modemi direk orda da bu değerleri alıyorum. Benim tahminimce ben ve diğer 2 daireyi daha uzaktaki bir dolaba bağlamışlar saçma bir şekilde veya sistemsel hata herkes 70 alıyor.
Yukarı doğru çıkıldıkça mesafe arttığı için olabilir yada kablolar farklı olabilir.
Sanmıyorum tam ortadayım 3. katta.

Bu kablolar duvar içerisinden geçiyor böyle açık vaziyette yok. Hepsini muteahhit koyduğu için sanmıyorum ben farklılık yoktur daireye gelen kablolar arasında. Benim garibime giden nokta benim dolaba uzaklığım 94 metre iken diğer daireler 16 metre uzaklıkta gözüküyor dolaba. İç tesisat mı sorunlu diye denedim aşağa ankastre kutusuna bağladım modemi direk orada da bu değerleri alıyorum. Benim tahminimce ben ve diğer 2 daireyi daha uzaktaki bir dolaba bağlamışlar saçma bir şekilde veya sistemsel hata herkes 70 alıyor.

Sanmıyorum tam ortadayım 3. katta.

Peki diğerleri gerçekten 100 Mbps alıyor mu?

Bu kablolar duvar içerisinden geçiyor böyle açık vaziyette yok. Hepsini muteahhit koyduğu için sanmıyorum ben farklılık yoktur daireye gelen kablolar arasında. Benim garibime giden nokta benim dolaba uzaklığım 94 metre iken diğer daireler 16 metre uzaklıkta gözüküyor dolaba. İç tesisat mı sorunlu diye denedim aşağa ankastre kutusuna bağladım modemi direk orda da bu değerleri alıyorum. Benim tahminimce ben ve diğer 2 daireyi daha uzaktaki bir dolaba bağlamışlar saçma bir şekilde veya sistemsel hata herkes 70 alıyor.

Enteresan bir durum, ISS ile konuşmak durum hakkında bilgilenmeniz katkılı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı