Çözüldü Aynı G.Skill RAM'lerin özellikleri farklı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Takumi_Dk

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Dans Eğitmeni
ram2.PNG

İki RAM'de G.Skill Ripjaws 3000 MHz DDR4 RAM 8+8 ama bir tanesi Samsung belleklere diğeri SK Hynix belleklere sahip bu normal mi? Ve birisi 1033 MHz diğeri 1066 MHz de çalışıyor Frekans'ta bu benim ayarlamam gereken bir şey mi yoksa RAM'in kendi sabit oranı mı? Ve birinde Single diğerinde Dual yazıyor neden, herhangi bir sorun teşkil ediyor mu? Ve bir problem var mı? RAM'lerin birini Vatan'dan aldım diğerini orijinal serviste değişmişti, yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Normal. Çünkü her RAM tek tip çip ile üretilmez, özellikle bu tür uygun fiyatlı modellerde.

Ayrıca o çalışma hızları değil, JEDEC frekansı.

Memory sekmesine girip SS at.

Dual ve Single yazmasının sebebi tamamen bellek yapısıyla alakalı. Basitçe açıklamak gerekirse her ikisi de 8 GB ancak dizilimleri aynı değil. Örneğin Single olan 8x1024 MB şeklinde dizilmişken Dual olan ise 16x512 MB şeklinde dizilmiştir.

Single Channel veya Dual Channel çalışıp çalışmadığını Memory sekmesinden anlarsın.
Normal. Çünkü her RAM tek tip çip ile üretilmez, özellikle bu tür uygun fiyatlı modellerde.

Ayrıca o çalışma hızları değil, JEDEC frekansı.

Dual ve Single yazmasının sebebi tamamen bellek yapısıyla alakalı. Basitçe açıklamak gerekirse her ikisi de 8 GB ancak dizilimleri aynı değil. Örneğin Single olan 8x1024 MB şeklinde dizilmişken Dual olan ise 16x512 MB şeklinde dizilmiştir.

Single Channel veya Dual Channel çalışıp çalışmadığını Memory sekmesinden anlarsın.

Çözüm

Ayrıca o çalışma hızları değil, jedec frekansı.

Single channel veya Dual channel çalışıp çalışmadığını Memory sekmesinden anlarsın.

ram3.PNG

Böyle hocam, Dual channel çalışmıyor şu an sanırım.

Geri
Yukarı