Aynı İnternet Bağlantısında Farklı Ping Sorunu

Atal222

Hectopat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Merhabalar. Yurtta arkadaşımla yurt internetini kullanıyoruz. Oyuna girdiğimizde benim pingim 55-60 arası değişirken onda 200 + üstü oluyor. sizce bunu nasıl çözebiliriz, sorunun kaynağı nedir? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Yurtta arkadaşımla yurt internetini kullanıyoruz. Oyuna girdiğimizde benim pingim 55-60 arası değişirken onda 200 + üstü oluyor. sizce bunu nasıl çözebiliriz, sorunun kaynağı nedir? Teşekkür ederim.

Merhaba;

Arkadaşınızın bilgisayarın da arkaplan da çalışan ve internet götüren uygulamalar olabilir. Bunlara örnek verebilecek olursam, internet download manager, torrent programları vs bunun gibi yazılımlar arkaplan da internet yiyecek kadar riskli çalışıyor. Görev yöneticisin den işiniz olmayan uygulamaları kapatarak deneyebilirsiniz. Masaüstün de sağ altta çalışan gereksiz uygulamaları kapatabilirsiniz.

Oyun dosyalarını yenileyebilirsiniz, ayrıca msconfig üzerinden sistem açılırken istenmeyen uygulamaları kapatabilirsiniz.

Daha farklı düşünecek olursak WİFİ kullanımın da istenmeyen bir şekil de sapkınlık olacaktır. Örnek veriyorum WİFİ kullanırken size 10 MBİT arayüz geliyorsa arkadaşınıza 5 MBİT gibi bir değerler gelebilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı