Çözüldü Aynı marka farklı MHz RAM uyumlu olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
63
G.Skill Aegis 2133MHz RAM kullanmaktayım, Vatan'dan alacaktım 2400'lük var, 2133'ü kaldırmışlar. Ne önerirsiniz? Yanına misal veriyorum aynı marka aynı CL fakat yüksek MHz RAM taksam uyumsuzluk söz konusu olur mu, yoksa 2133 alıp DC mi yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yüksek ihtimal bir sorun olmayacaktır. CL ve voltaj değerlerinin tuttuğundan emin olun. Sadece iki RAM de 2133 MHz'de çalışır.
Ya normalde olmamasi gerekiyor ama ben kendim yasadim dusuk hizda calisiyordu ama pc 30-40 dkda bir res atiyordu garantisi yok yani.

Birebir aynı marka ve model RAM mi kullandınız ve diğer değerler uyuşuyor muydu? Normalde bu şekilde risk çok düşük, hatta yok denilecek kadar az. Belki sizin sorununuzun sebebi başka bir şeydir.

Birebir aynı marka ve model RAM mi kullandınız ve diğer değerler uyuşuyor muydu? Normalde bu şekilde risk çok düşük, hatta yok denilecek kadar az. Belki sizin sorununuzun sebebi başka bir şeydir.
Markalari farkli DDR 3 1333-1600 MHz ikisi de 1333 de calisiyordu her oyunu kralindan oynardim CS:GO acinca dedigim gibi siyah ekran veriyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ihtimal bir sorun olmayacaktır. CL ve voltaj değerlerinin tuttuğundan emin olun. Sadece iki RAM de 2133 MHz'de çalışır.

Elimdeki RAM'ı satıp 2x8 3000MHz veya 1x16 3000MHz almak istiyorum fakat Anakartım 2666MHz'de takılıyor, fikir verebilir misiniz ne yapmalıyım? Yoksa 2133 alıp DC mi yapmalıyım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı