Çözüldü Aynı marka farklı MHz RAM uyumlu olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
63
G.Skill Aegis 2133MHz RAM kullanmaktayım, Vatan'dan alacaktım 2400'lük var, 2133'ü kaldırmışlar. Ne önerirsiniz? Yanına misal veriyorum aynı marka aynı CL fakat yüksek MHz RAM taksam uyumsuzluk söz konusu olur mu, yoksa 2133 alıp DC mi yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yüksek ihtimal bir sorun olmayacaktır. CL ve voltaj değerlerinin tuttuğundan emin olun. Sadece iki RAM de 2133 MHz'de çalışır.
Elimdeki RAM'ı satıp 2x8 3000MHz veya 1x16 3000MHz almak istiyorum fakat Anakartım 2666MHz'de takılıyor, fikir verebilir misiniz ne yapmalıyım? Yoksa 2133 alıp DC mi yapmalıyım?

RAM'i satıp yeni RAM alacaksanız mutlaka 2X8 alın. Dual kit alırsanız daha iyi olur. Anakart desteği 2666 MHz ise en fazla o değerlerde çalışır. Durum tamamen bütçenize bağlı. Daha yüksek değerdeki RAM'e geçerseniz daha iyi olur tabii ki ama 2133 MHz ile 2666 MHz arasındaki fark dağlar kadar olmaz. Dual channel kullanım daha önemli özellikle.

RAM'i satıp yeni RAM alacaksanız mutlaka 2X8 alın. Dual kit alırsanız daha iyi olur. Anakart desteği 2666 MHz ise en fazla o değerlerde çalışır. Durum tamamen bütçenize bağlı. Daha yüksek değerdeki RAM'e geçerseniz daha iyi olur tabii ki ama 2133 MHz ile 2666 MHz arasındaki fark dağlar kadar olmaz. Dual channel kullanım daha önemli özellikle.

Anakart yükseltmeyi planlamıyorum sonuçta O.C ile bir işim yok ileride CPU Upgrade olarak 9400F falan alırım, şu an en mantıklısı 2133MHz DC yapmak o zaman değil mi hocam?

Anakart yükseltmeyi planlamıyorum sonuçta O.C ile bir işim yok ileride CPU Upgrade olarak 9400F falan alırım, şu an en mantıklısı 2133MHz DC yapmak o zaman değil mi hocam?
Ben de olsam şu an o şekilde yapar ve boşuna masraf etmezdim. Bütçe sorun değil derseniz yüksek MHz için kötü diyemeyiz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı