Aynı model ama farklı sitelerden alınan RAM sıkıntısız çalışır mı?

Takmadan öğrenemeyeceğin şey, RAM'in kendisinin arızalı olup olmayacağı. Onu Vatan'dan da alsa bilemez. Arkadaş onu sormuyor. Vatan'dan aldığım RAM yerine Hepsiburada'dan alsam olur mu diyor.

Hocam peki bir sorum olacak, ben de şu an aynı modelden bir 8 GB daha sipariş verdim. Direkt takıp kullanacak mıyım? Herhangi bir kurulum yapmak zorunda mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın çift kanal sağlayan RAM slotlarına takın.
Takınca bilgisayar kendisi algılar ve çalıştırır RAM'i. Siz yine de BIOS'a girip doğru hızda çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Hocam peki bir sorum olacak, ben de şu an aynı modelden bir 8 GB daha sipariş verdim. Direkt takıp kullanacak mıyım? Herhangi bir kurulum yapmak zorunda mıyım?
Arkadaşın da söylemiş olduğu gibi, 4 tane RAM slotunuz varsa, çift kanal sağlayanlara takın. 2 tane varsa direk takın zaten boş olana. Sonra Biostan veya CPU-Z programı ile kontrol edersiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı