Çözüldü Aynı PC'de Hem Q Hem de F Klavye Kullanmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Özay Şen

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Amansız Öğrenci
Kız kardeşim aldığı lise eğitiminden dolayı F klavyeye çok alışmış durumda. Ben de belki de okumayı öğrendiğimden beri Q klavye kullanıyorum. Artık bakmadan 10 parmak yazabiliyorum. Keza kız kardeşim de bakmadan 10 parmak F klavye kullanabiliyor.

Aynı masaüstü bilgisayarı dönüşümlü kullandığımız için bazen F klavyeyi takıp, ayarlardan F klavyeyi seçiyoruz; bazen de Q klavyeyi takıp, Q klavyeyi seçiyoruz.

Windows 8 işletim sistemi kullanıyorum ve bir sorunla karşılaştım. İster klavyelerden biri kapalı olsun, isterse kablosu çekilmiş olsun, Q klavyede yazı yazarken, kendi kafasına göre bir anda F klavye düzenine geçiyor. Her zaman olmuyor ama normal yazı yazarken bir anda ekranda "adsjırghrun" gibi şeylerin çıkması sinir bozucu olabiliyor =)

Acaba ben farkında olmadan bir kısayol tuşuna basıyor olabilir miyim? Ne kadar Google ablaya sorsam da, pek net cevaplar elime geçmedi.

Daha önce buna benzer bir problemle karşılaşan ya da benim gibi PC kullanan ve buna bir çözüm bulmuş kimse var mı? Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Shift + alt tuşlarına basarsanız Q ile F arasında geçir yaparsınız, buna dikkat edin.

Sanırım ondan kaynaklı olabilir. Bakalım uzun süreli kullanımlarda yine aynı şey olacak mı? Teşekkürler cevabınız için =)

Shift+alt ile Türkçe-İngilizce karakter arasında geçiş yapıyor. Ctrl+shift ile Q ve F klavye arasında geçiş yapıyor. En azından yol göstermiş oldunuz. Benzer sorunla karşılaşan olursa Ctrl+shift kombinasyonu doğru seçenek olacaktır =)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı