Aynı RAM'den iki tane kullanılır mı?

Japonky

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Anestezist
Merhaba arkadaşlar. Bende Corsair Vengeance 4 GB 2400MHz var. Bunun yanına aynısından bir adet daha eklemeyi düşünüyorum nasıl olur? Frekans değerlerini arttırabilir miyim?

Evet hocam. Dual Channel çalışırlar. Frekans ayarı yapılabilir.

Evet hocam. Dual Channel çalışırlar. Frekans ayarı yapılabilir.
Mesela frekans ayarı ne kadar olmalı veya olabilir. Anakart 3200Mhz'ye kadar destekliyor zaten.
En doğrusu aynı RAM modülleri kullanmak zaten. BIOS üzerinden XMP ile frekanslarını yükseltebilirsiniz.
Aynı RAM'den alıp kullanmam her hangi bir sorun yaratmaz yani, 8 GB RAM pek bir yavaş oluyor çift monitör ile oyun oynarken 720p video izleyemiyorum. Can sıkıcı bir durum.

Hocam bunu tam olarak bilemeyiz. XMP açıp bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Anladım peki şöyle bir şey soracağım. Zaten 2400Mhz freakans değeri. DOCP'den profile 1'i seçtiğimde yanında 2400 yazıyor yine oranın yükselmesi gerekmiyor mu ?
RAM' inizin fabrika çıkışı frekans değeri zaten 2400. Kendiniz değerleri değiştirerek overclock işlemini yapmalısınız. Hangi değerlere çekeceğinizi bilmiyorsanız frekansı kademeli arttırarak test edebilir veya internetten araştırabilirsiniz. Bu tarz işlemlerin tehlikeli olabileceğini ve sistem stabilitesini bozabileceğini unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı