Aynı sistem ile farklı FPS alma

ESENAR

Decapat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
SSD veya HDD modeli
MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD (3300MB Ok
Ekran kartı
GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC D6X 8GB GDDR
Anakart
GIGABYTE H610M H 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI
İşlemci
Intel Core i5 13400F 2.5GHz 30MB Önbellek 10 Çekir
Arkadaşlar merhaba ben bundan birkaç gün önce 3060 Ti ve i5 13400F sistem satın aldım. Marvel Spider-Man oyununda ultrada benchmarklara baktığımda aynı işlemci ve kart ile başkaları Ultra ayarda 110-140 FPS arası alırken ben 80-90 FPS alıyorum. Bu durum kafama çok takıldı, neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Videoyu bize de atar mısınız? DLSS faktörü var. Ayarlarda değişiklik yapmış da olabilir. Avarage FPS' e dikkat etmeniz de daha doğru olur. O oyunda 140 fps çok nadiren yakalanabilir.

Arkadaşlar merhaba ben bundan birkaç gün önce 3060 Ti ve i5 13400F sistem satın aldım. Marvel Spider-Man oyununda ultrada benchmarklara baktığımda aynı işlemci ve kart ile başkaları Ultra ayarda 110-140 FPS arası alırken ben 80-90 FPS alıyorum. Bu durum kafama çok takıldı, neden kaynaklanıyor olabilir?

Kasanın hava sirkülasyonundan kaynaklı olabilir.

Kasa mesh kasa, önüne dokunduğumda baya soğuk geliyor

Videoyu bize de atar mısınız? DLSS faktörü var. Ayarlarda değişiklik yapmış da olabilir. Avarage FPS' e dikkat etmeniz de daha doğru olur. O oyunda 140 fps çok nadiren yakalanabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DLSS kapalı iken yakaladığı performansı ben DLSS açıkken yakalayamıyorum. ve DLSS açınca hemen hemen hiç bir performans artışı olmuyor

Yeni konular

Geri
Yukarı