Ayrı marka model RAM uyumlu çalışır mı?

Aynı marka ve model RAM tabii ki de sorunsuz çalışacaktır normalde de aynı MHz ve CL değerinde ki RAM'ler de çalışır ancak çip farkı olabileceğinden hata ile karşılaşabilirsiniz.

@Ayberk Gürfidan denemeden anlamak zor şans işi olacaktır. Bir diğer ihtimalle ikinci el satanlardan Thaiphoon Burner görüntüsü istersin aynı çipse pazarlık yapıp alırsın. Manufacturer ve Die Density kısmında yazan yer seninkiyle aynıysa odur.

Örneğin bu Corsair'in dandik Samsung çiplisi;

Eki Görüntüle 1302724

Bu da daha iyi olan Hynix CJR çiplisi;

Eki Görüntüle 1302723
Teşekkürler ama dediğiniz gibi sıfır alınacaksa bunu bilmenin pek imkanı yok. Bende bunu demeye çalışmıştım uyuşmama ihtimali var derken.

Teşekkürler ama dediğiniz gibi sıfır alınacaksa bunu bilmenin pek imkanı yok. Bende bunu demeye çalışmıştım uyuşmama ihtimali var derken.

Uyuşmamadan ziyade stok hızlarında sıkıntı çıkmayacaktır ama OC yapmak veya CL değeri düşürülmek istenirse bu çiplerin istekleri farklı olduğundan sıkıntı yaşama ihtimali yüksek.

Uyuşmamadan ziyade stok hızlarında sıkıntı çıkmayacaktır ama OC yapmak veya CL değeri düşürülmek istenirse bu çiplerin istekleri farklı olduğundan sıkıntı yaşama ihtimali yüksek.
Ben stok halinde kullanıyorum. O zaman aynı ürün kodu ile aynı kitten alıp stok olarak kullansam bir sıkıntı olmaz herhalde değil mi?

Geri
Yukarı