Farklı marka RAM'ler uyumlu çalışır mı?

K4R4N

Yoctopat
Daha fazla  
Elimde G.Skill markasının bir RAM'i var:

Ve bilgisayarımı 32 RAM'e yükseltmek istiyorum bunun için benzer özellikte RAM'ler aradım aşağıda linkini bıraktığım benzer özellikteki RAM ile mevcut RAM'imin uyumlu çalışacağını merak ediyordum:

IMG_2478.jpeg
Elindeki belleklerin etiketlerinin fotoğraflarını atar mısın?
Buyrun

Kimse sana çalışır yada çalışmaz diye bir garanti veremez. Kit olanlar bile bazen birbiriyle çakışabiliyor, olur mu olmaz mı ne olur durum meçhul.. Olabilir, olmayadabilir.
Peki nasıl bir fikir edinebilirim. En azından genel bir fikir edinmem mümkün müdür? Mesela birinin CL17 birinin CL18 olması genel anlamda bir problem midir? Veya şu özellik önemli diyeceğiniz özellikle dikkat etmem gerek bir özellik var mıdır?

Elindeki belleklerde Samsung çipler, alacağın bellekte Hynix çipler var. Muhtemelen uyumlu çalışmayacaklar boşuna alma derim.
Önerebileceğiniz bir RAM var mıdır?

Peki nasıl bir fikir edinebilirim. En azından genel bir fikir edinmem mümkün müdür? Mesela birinin CL17 birinin CL18 olması genel anlamda bir problem midir? Veya şu özellik önemli diyeceğiniz özellikle dikkat etmem gerek bir özellik var mıdır?
CL, MHz falan genel olarak her özelliği aynı olsun markası farklı olsun yine sorun çıkartabilir önemli olan burada şans faktörü hocam.. Size tavsiyem en benzerini alın geçin sorun çıkarırsa geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı