Ayrıldığım iş yerinden para alabilir miyim?

GüneyGündoğ

Decapat
Merhaba. Büyük bir zincir markette kasiyer olarak işe girmiştim sigortam vardı 1 hafta çalışıp ayrılmak durumunda kaldım maaşlar iş yerinde müdür vermiyordu market bölge müdürü muhassebeden hesaba yatıyordu iş yerinden ayrılalı 15 gün falan oldu ay sonu herkesin maaşı yattığı gün para bana gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maaş günü çalışmış olduğunun günün ücretlerini alman gerekir. Alamazsan hukuki yaptırım hakkın mevcuttur. (Girdiğin gün SSK başlamış olarak varsayıyorum, aksi halde çalıştığını ispat etmen gerekir.)

Sigortan başladıysa ve bankadan hesap açtırdılarsa maaşların yattığı gün sanada çalıştığın sgk günü kadar maaşın yatar

Sigortan başladıysa ve bankadan hesap açtırdılarsa maaşların yattığı gün sanada çalıştığın SGK günü kadar maaşın yatar.

SGK günü ne oluyor ben 31 Aralık ta işe başladım hatta sigorta imzalarken işe başladığı gün 31 Aralık 2022 yazıyordu sonra ocak 7 de bırakmıştım. Hesap açtırmışlardı garanti bank hesabım onlarda kayıtlı.

Maaş günü çalışmış olduğunun günün ücretlerini alman gerekir. Alamazsan hukuki yaptırım hakkın mevcuttur. (girdiğin gün SSK başlamış olarak varsayıyorum, aksi halde çalıştığını ispat etmen gerekir.)

Herkese bilgilendirme için teşekkür ederim. (işe başladıktan bir gün sonra kağıtları imzalamıştım ancak kağıtta bir gün öncesinde bağladığım yazıyor.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı