AYT için kitap önerisi

Yalan olmasın, AYT kitapları hakkında çok bir fikrim yok ancak çalışma taktiği verebilirim.

AYT Edebiyat için yazar eser ve hikayelerin içeriği önemli. İçerikten de soru çıkabiliyor ve direkt bu hangi eserdir tarzında soruluyor. 2021 senesinde de 3 soru falan çıkmış olması lazım. Onun için bu kitap iyi olabilir. Bu kitap.

AYT Matematik ise tamamen bilgiye dayalı ve TYT'den belirli bir konuları bilmeniz gerekiyor. Aktif serisini önerebilirim onun için.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE AYT edebiyatı üçe bölmek istiyordum aslında ancak efektif olur mu? Emin değilim. 😂
Konuyu bir kağıda, yazarları ve eserlerini bir kağıda bazı kitapları da başka bir kağıda yazarım diye düşünüyordum.
Konuyu ve şairleri gün içinde tekrar ederken hafızama girer kafasındayım.

AYT Edebiyat ve matematik için kitap önerilerinizi alabilir miyim?

Bir de bu iki ders için çalışma taktikleri verir misiniz?

Daha yolun başındayım, yalan olmasın. 😂
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE eklemek istediğiniz bir şey var mı hocam?
Merhabalar, bir matematikçi olarak.
ÜçDörtBeş, Metin yayınları, Esen yayınları, Karekök yayınları ve Apotemi yayınlarını önerebilirim.

AYT matematik netleriniz ne durumda?

Bence AYT Edebiyatta direk sorular üzerinden gidin soruların üstüne notlar alın öyle daha iyi oluyor. Öbür türlü hepsine teker teker bakmak kafayı yedirtiyor.

Merhabalar, bir matematikçi olarak.
ÜçDörtBeş, Metin yayınları, Esen yayınları, Karekök yayınları ve Apotemi yayınlarını önerebilirim.

AYT matematik netleriniz ne durumda?
AYT matematiğe daha yeni başlayacağım hocam. 😂
Vaktim bol, daha 5 ay var neredeyse.
Bir günde ha 5 saat oyun oynamışım ha 5 saat ders çalışmışım su gibi gider bana.

Bence AYT Edebiyatta direk sorular üzerinden gidin soruların üstüne notlar alın öyle daha iyi oluyor. Öbür türlü hepsine teker teker bakmak kafayı yedirtiyor.
AYT Edebiyat ayrı bir olayı var hocam, dönem, eseri ya da sanatçıyı bilmeden soruyu çözemiyorsun maalesef.
O zaman 345 alın. Kolaydan zora gidiyor. Gittikçe arttırırsınız seviyenizi.
Anladım, teşekkür ederim.

Peki edebiyat için hangi soru bankasını almalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı