AYT kitap önerisi

Daha fazla  
Tüm dersler için lazım. TYT'de ortalama 82-77 net yapıyorum. Edebiyat, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih falan hepsini topluca alacağım orta-zor seviye çözebilirim. Matematik için barış yayınları ve fen içinse apotemi alırım diye düşünüyorum.

Hocam TYT'de o kadar nete nasıl bir çalışmayla çıktınız acaba?

Hocam zaten o civarlarda yapıyordum. Birkaç kaydır bu şekilde bir de son zamanlar fen ve sosyal ağrılıklı çalışmaya başladım ondan arttı.

Arkadaşlar mesaj gelmeyecek galiba şöyle bir liste hazırladım:

AYT 345 mat.
AYT orijinal mat.
345 AYT-TYT geo.
345 fizik.
Aydın kimya AYT.
AYT biyotik biyoloji.
3D coğrafya.
3D kimya.
Limit yayınları edebiyat.
Paragrafın şifresi edebiyat.
3D fizik.
AYT coğrafya konu anlatımı kitabı benim hocam.
AYT tarih konu anlatımlı kitap benim hocam.
AYT tarih 345.

Başlangıç için güzel mi? Aslında tam başlangıç değil biraz orta zora yakın seviyede seçtim orijinali 345 bittiken sonra çözeceğim.

Son düzenleme:
Hocam zaten o civarlarda yapıyordum. Birkaç kaydır bu şekilde bir de son zamanlar fen ve sosyal ağrılıklı çalışmaya başladım ondan arttı.

Arkadaşlar mesaj gelmeyecek galiba şöyle bir liste hazırladım:

AYT 345 mat.
AYT orijinal mat.
345 AYT-TYT geo.
345 fizik.
Aydın kimya AYT.
AYT biyotik biyoloji.
3D coğrafya.
3D kimya.
Limit yayınları edebiyat.
Paragrafın şifresi edebiyat.
3D fizik.
AYT coğrafya konu anlatımı kitabı benim hocam.
AYT tarih konu anlatımlı kitap benim hocam.
AYT tarih 345.

Başlangıç için güzel mi? Aslında tam başlangıç değil biraz orta zora yakın seviyede seçtim orijinali 345 bittiken sonra çözeceğim.
Hocam 345 çözüyorum ancak ayt kitabı tyt kitabına göre kötü benim fikrim. Onun yerine bilgi sarmal alabilirsin. Geçen gün orijinal sb aldım o güzel, bilgi sarmal ile ilerledikten sonra orijinal ile birlikte çöz.

Şu an tek sıkıntı tyt mat. 345 çözüyorum ancak ilerleme olmadı hala 4-5 netlerde geziyor.

Hocam 345 çözüyorum ancak ayt kitabı tyt kitabına göre kötü benim fikrim. Onun yerine bilgi sarmal alabilirsin. Geçen gün orijinal sb aldım o güzel, bilgi sarmal ile ilerledikten sonra orijinal ile birlikte çöz.
Bazı videolar izliyorum Barış falan çözüyorlar o seviyeye gerek var mı? Yoksa orijinal+bilgi sarmal yeterli olur mu? Böyle yapıp geri kalanı deneme ile halletmek istiyorum.

Bazı videolar izliyorum Barış falan çözüyorlar o seviyeye gerek var mı? Yoksa orijinal+bilgi sarmal yeterli olur mu? Böyle yapıp geri kalanı deneme ile halletmek istiyorum.
Biraz da hedefinize göre değişir. Yeterli olur diye düşünüyorum üstüne apotemi+orijinal fasikül atarsanız iyi olur. Konuları hallettikden sonra denemeler iyi olur.

Biraz da hedefinize göre değişir. Yeterli olur diye düşünüyorum üstüne apotemi+orijinal fasikül atarsanız iyi olur. Konuları hallettikden sonra denemeler iyi olur.
Bursa Uludağ inşaat veya makine mühendisliği istiyorum. Ayt birazda o yüzden ağır bir şekilde başlayacağım. Hedeflerim düşük kalabilir ama tyt matematikte 22-20 net geliyor geometri bilgim orta okul seviyesinde.

Bursa Uludağ inşaat veya makine mühendisliği istiyorum. Ayt birazda o yüzden ağır bir şekilde başlayacağım. Hedeflerim düşük kalabilir ama tyt matematikte 22-20 net geliyor geometri bilgim orta okul seviyesinde.
2 soru bankası orta-zor sonlara doğru konuyu iyice kavramak için fasiküller yeter bence. Peki siz tyt matematikte netinizi nasıl arttırdınız full denememi çözdünüz yoksa konu konu mu gittiniz?

Hocam neden bütün branş dersleri için kitap alıyorsunuz? Yani sayısal yada eşit ağırlıktan bahsediyorum.

2 soru bankası orta-zor sonlara doğru konuyu iyice kavramak için fasiküller yeter bence. Peki siz TYT matematikte netinizi nasıl arttırdınız Full denememi çözdünüz yoksa konu konu mu gittiniz?

Deneme+ konu. Zaten normal kendi ayarladığım sürede yapıyorum 22+ neti. 40 dakikada 15 geliyor. Ben en fazla neti referans aldım.

Hocam neden bütün branş dersleri için kitap alıyorsunuz? Yani sayısal ya da eşit ağırlıktan bahsediyorum.

Hangisinden almalıyım? Sadece mat ve fen yeterli oluyor mu? Ayrıca okuldaki hocam sosyale ağırlık verip bitirmemi söyledi.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı