AYT matematiğini becerememek

TYT matematiğim iyi, zaten en üst konusu ikinci dereceden denklemler olduğu için rahatça yapabiliyorum.

Aslında ikinci dereceden denklemler kolay bir konudur. TYT'de belirleyici konular problemlerin başında gelir. TYT matematik netlerin ne durumda acaba?

Bende geometri tam anlamıyla sıfır sıfır sıfır. 3-4-5 üçgenini bile zor bilirim yani ben size o kadar diyebilirim.

O kadar kötü bir geometrin varsa trigonometride hayli zorlanırsın. AYT matematiğe geçmeden önce geometriyi halletmelisin. İntegralde alan sorularında ve riennman toplamında zorlanabilirsin ileride.

TYT matematiğim iyi, zaten en üst konusu ikinci dereceden denklemler olduğu için rahatça yapabiliyorum.

Bende geometri tam anlamıyla sıfır sıfır sıfır. 3-4-5 üçgenini bile zor bilirim yani ben size o kadar diyebilirim.

Temel fizik ile biyolojim iyi çok şükür onlarla kurtulabiliyorum kimyam kötü sadece.
Nasıl yapıyorsunuz ki? Tamam hadi konu sorularını çalışan yapar ama ya bu mantık sorularını?

Aslında ikinci dereceden denklemler kolay bir konudur. TYT'de belirleyici konular problemlerin başında gelir. TYT matematik netlerin ne durumda acaba?

O kadar kötü bir geometrin varsa trigonometride hayli zorlanırsın. AYT matematiğe geçmeden önce geometriyi halletmelisin. İntegralde alan sorularında ve riennman toplamında zorlanabilirsin ileride.
Ortalama 15-16.
Sınav kolay ise 19-20.
Zor ise 9-10.
Problemlerim gayet iyi. En sevdiğim soru tipleri arasında hatta.

12. sınıfım ben de AYT matı sevmiyorum pek. Sevmiyor değil de TYT daha hoş be. İlk 10 sorusu çocuk oyuncağı zaten, son 10 geometri ve 20'ye yakını problem. Kendi mantığını kullanarak, düşünerek çözüyorsun. Ama AYT mat biraz değişik. Atıyorum parabol konusu mesela, 2 tane formülü var tamam diyorsun, açıyorsun test kitabını, bir parabol çizmiş bir nokta vermiş alttaki karenin alanını soruyor. Birader hiçbir şey çıkmıyor ki bundan. Formülü uygulamaya çalışıyorum "r" yok elimde, diğerini uygulayayım diyorum X2 yok, "a" bulunamıyor vs. Vallahi çok değişik bir şey bu AYT matematik ya. TYT mat adamdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce düzeltmek için ne yapılabilir?
Şu an ne durumdasın bilmiyorum ama AYT Matematik'te yanlışlarının üzerine ve bilmediğin konuların üzerine giderek, onları tamamlayarak olur ancak.

Denemelerde falan olsun yapamadığın soruların üstüne düş, o soruları öğren. Öğrenmeden de kesinlikle geçme, doğrularının da üzerine düş tabii ki. Belki tesadüfen falan doğru yapmış da olabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı