AYT matematik düşük olup AYT fen yüksek olursa hemşirelik gelir mi?

Herkese iyi günler. Kafama takılan birkaç soru var. Tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Şimdi benim bu sene hedefim hemşirelik. TYT netlerim sırasıyla 36 TR, 16-17 sos.
26 -27 mmat, 14-15 arası fen toplam 90 küsur. AYT de mat 7-10 arası, fizik 9-11, kimya 7-8, biyoloji 10-11 toplam 40 civarı. OBP 60.

Arkadaşlar ben TYT AYT'nin açıklamasını bile bilmiyordum. Her şeye sıfırdan başladım 1 sene mezuna kaldım. 2 yıldır evde çalışıyorum hiçbir özel ders almadım ve dershaneye falan gitmedim. Leş gibi bir durumdan çıkıp buralara geldim. 2 senede her şeyi tertemiz bitiremedim o yüzden AYT fene odaklandım. AYT matım çok kötü o yüzden mantıklı düşünüp iyi olduğum yere odaklandım. Sizce AYT mat bu kadar düşük AYT fen bu kadar yüksekken hemşirelik gelir mi? Sadece merak. Puan hesaplaması falan yaptım 100 120 k (sıralama) arası geliyor. Ama mat düşük olduğu için kafamda şüpheler oluştu. Bu hafta sonu sınava gireceğim ona göre cevaplar verirseniz memnun olurum moralimin bozulmasını istemem. İyi günler.

TYT'n güzel durumda AYT de ise fen kısmı matematik kısmından daha çok puan değerine sahip o yüzden kazanma ihtimaliniz var ancak matematiği 20-25 düzeyine çekebilirseniz çok daha güzel olur. Ve stres yapmayıp güzelce odaklanabilirseniz emin olun şimdiye kadar elde ettiğiniz en iyi deneme netini dahi elde edebilirsiniz çünkü beyniniz 1 senedir o gün için odaklanmış durumda.

TYT'n güzel durumda AYT de ise fen kısmı matematik kısmından daha çok puan değerine sahip o yüzden kazanma ihtimaliniz var ancak matematiği 20-25 düzeyine çekebilirseniz çok daha güzel olur. Ve stres yapmayıp güzelce odaklanabilirseniz emin olun şimdiye kadar elde ettiğiniz en iyi deneme netini dahi elde edebilirsiniz çünkü beyniniz 1 senedir o gün için odaklanmış durumda.

Aynen hocam 0 stresle sınav anını güzel kontrol edeceğim. Pazar günü AYT'den sonra başardım yazmak dileğiyle...

Yeni konular

Geri
Yukarı