AYT matematik konuları gereksiz mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Müfredat gayet ağır. Türkiye'de öğrencilerin yarısından fazlası matematik yapamıyor. Bunun sorumlusu kim, bizler mi? Ayrıca Little CAT öğretmen, bilgisiz değil. Sen onun gibi bilemezsin.

Hacı tamam matematik fiziği ben de yapamıyorum fakat yapamadım diye aşırı zor triplerinde de değilim. Yapan yapıyor. Sen ben yapamadık diye zor olmuyor.

@furkii06, şu saatten sonra ne dense boş. Millet saatlerce çalışmaya gerçekten meraklıysa bırakın çalışsınlar. Yapacak bir şey yok.
Zaten bu adamlar hep üni sınavlarından yüksek alıyor ki. Sisteme inat eden bizler kötü duruma düşüyoruz, bunlar ezberleyip 400 puanı alıyorlar. Bu sene sırf siyaset bilimi okumak için çalışacağım.

@496391, her insanın öncelikle her şeye yeteneği olmayabilir, bu bir. İkincisi ne biliyorsun belki yapan olacak. Bunu bilebilir misin? Kaldı ki diğer ülkelerin sen sınav sorularına hiç baktın mı oralarda bu kadar zorluyorlar mı?

Bir şeyi yetecek düzeyde öğretmek yeterlidir. Onun dışında üniversitede onunla ilgili bir bölüme gidersen o zaman yoğunlaştırılabilir. Ancak sınav müfredatı ağır ne yazık ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada bir çocuğun bile ne kadar çok çabaladığı anlaşılıyor zaten.

@496391, şimdi yok yeni nesil, şekilli şüküllü falan soru soruyorlar. Sen daha çocuğa konunun temelini öğretmeden öyle sorular sorarsan doğal olarak yapamaz. Lise müfredatında hâlâ birçok hoca soruları eski nesil gösteriyor, sonra da çocuk ben bu dersi yapamıyorum diye kendini öyle inandırıyor. Hayatı boyunca öyle inanıyor.

Doğanın eleme şekli artık böyle:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı