AYT matematik konuları hangi sırayla çalışılmalı?

• Konuyu başlatan XFG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 585
Matematiğin Güler Yüzü+ Eyüp B. soru çözümü yapıyorum ben.
Mert hoca ile başlamıştım ama çok yordu.

Matematiğin Güler Yüzü+ Eyüp B. Soru çözümü yapıyorum ben.
Mert hoca ile başlamıştım ama çok yordu.

İlerlemeniz nasıl gidiyor hocam? Bu arada varsa 2024 AYT matematik kampını atabilir misiniz Matematiğin Güler Yüzü'nün?

Eyüp b ileri seviye değil midir hocam? Öyle diyorlar yani. Hani aşağı yukarı 10-15 net yapanlar izlesin tarzı şeyler söylüyorlar. Başlangıç için uygun mudur? Bir de matematiğin güler yüzü var. Onu biliyor musunuz?

İleri seviye fakat az bir şey temelin varsa nispeten basit anlatımlar vakit kaybı.
10-15 net AYT için hiçbir şey çünkü içinde ilk 10 soru TYT ve genele dağılmış 10-12 soruluk geometri barındırıyor.

İlerlemeniz nasıl gidiyor hocam? Bu arada varsa 2024 AYT matematik kampını atabilir misiniz Matematiğin Güler Yüzü'nün?
AYT denemelerine henüz başlamadım ama 345 soru bankasında polinom hariç soru eritebiliyorum şu an.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba. AYT matematiğe başlıyorum (sonunda). Sizce konuları hangi sırayla ilerletmeliyim? Ayrıca sizce hangi kanaldan dinlemeliyim? Yetişir mi? Yetişmez diye içimde bir tereddüt var.

Yetişir bu arada çok rahat yetişir AYT çalıştığında emeğinin karşılığını verdiği için TYT gibi sancılı ve uzun sürmüyor o yüzden her türlü yetişir. Kanal olarak sana bıyıklı matematiği öneririm özellikle grafik sorularını çok iyi anlatıyor ondan dinleyebilirsin.
Konu olarak da şu sırada gidebilirsin:
Polinomlar.
2.dereceden denklemler.
Parabol.
2.dereceden eşitsizlikler.
Fonksiyon uygulamaları.
Trigonometri.
Logaritma.
Dizi.
Limit ve süreklilik.
Türev.
İntegral.
Bu arada şimdi aklıma geldi sakın seviyen ne olursa olsun orta-zor kaynak alma seviyen her ne olursa olsun AYT matematikte kolay-orta-zor diye gitmelisin.

Yetişir bu arada çok rahat yetişir AYT çalıştığında emeğinin karşılığını verdiği için TYT gibi sancılı ve uzun sürmüyor o yüzden her türlü yetişir. Kanal olarak sana bıyıklı matematiği öneririm özellikle grafik sorularını çok iyi anlatıyor ondan dinleyebilirsin.
Konu olarak da şu sırada gidebilirsin:
Polinomlar.
2.dereceden denklemler.
Parabol.
2.dereceden eşitsizlikler.
Fonksiyon uygulamaları.
Trigonometri.
Logaritma.
Dizi.
Limit ve süreklilik.
Türev.
İntegral.
Bu arada şimdi aklıma geldi sakın seviyen ne olursa olsun orta-zor kaynak alma seviyen her ne olursa olsun AYT matematikte kolay-orta-zor diye gitmelisin.

Şu anda matematiğin güler yüzü dinleyip 3D üzerinden soru çözüyorum. Yanlış mı ilerliyorum?

AYT denemelerine henüz başlamadım ama 345 soru bankasında polinom hariç soru eritebiliyorum şu an.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam üstteki arkadaşın dediği kanal nasıldır? Ya da matematiğin güler yüzü izleyip 3D çözmeye devam mı etmeliyim?

Şu anda matematiğin güler yüzü dinleyip 3D üzerinden soru çözüyorum. Yanlış mı ilerliyorum?

Hocam üstteki arkadaşın dediği kanal nasıldır? Ya da matematiğin güler yüzü izleyip 3D çözmeye devam mı etmeliyim?

Matematiğin güler yüzü gayet iyi bir kanaldır ben tekrarlarımı hep ondan yapıyorum ve gayet iyi anlatıyor o yüzden ondan devam et şimdi 3D'den soru çözebilmen çok iyi çünkü zor bir kaynaktır ama benim kolay-orta-zor diye ilerle dememin sebebi eğer sınavda bir konudan kolay bir soru gelirse bu sefer sen zor soruları çözdüğün için o soruyu kaçırma ihtimalin oluyor çünkü zor sorulara alışmışsın ama kolay çıkınca o soru tipini unutmuş olabiliyorsun ama senin yaptığında doğru sonuçta vakit az ama yine de 1 tane kolay ve orta kaynağın olmalı bence ama çözmezsen çok bir şey kaybetmezsin sonuçta zor bir kaynağı yapabiliyorsun.

İyi bir kanal lakin anlatımı bana pek uygun olmadığı için ondan ilerlemiyorum.

Matematiğin güler yüzü gayet iyi bir kanaldır ben tekrarlarımı hep ondan yapıyorum ve gayet iyi anlatıyor o yüzden ondan devam et şimdi 3D'den soru çözebilmen çok iyi çünkü zor bir kaynaktır ama benim kolay-orta-zor diye ilerle dememin sebebi eğer sınavda bir konudan kolay bir soru gelirse bu sefer sen zor soruları çözdüğün için o soruyu kaçırma ihtimalin oluyor çünkü zor sorulara alışmışsın ama kolay çıkınca o soru tipini unutmuş olabiliyorsun ama senin yaptığında doğru sonuçta vakit az ama yine de 1 tane kolay ve orta kaynağın olmalı bence ama çözmezsen çok bir şey kaybetmezsin sonuçta zor bir kaynağı yapabiliyorsun.

Anladım hocam teşekkür ederim. Şu anda polinomu az çok anladım. Yarın da son noktayı koyarım polinom konusuna artık. Elimde zaten 345 AYT matematik soru bankası var. Oradan da eritirim soruları.

Geri
Yukarı