AYT matematik ve tarihe sıfırdan nasıl çalışılmalı?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba, AYT matematik ve AYT Tarih'e sıfırdan başlayacağım. 73 günüm var, 73 günde bunları yetiştirebilir miyim? Matematikten hedefim 10-15 net arası yapmak. Tarihten mümkünse 9 net civarı yapabilmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, AYT matematik ve AYT Tarih'e sıfırdan başlayacağım. 73 günüm var, 73 günde bunları yetiştirebilir miyim? Matematikten hedefim 10-15 net arası yapmak. Tarihten mümkünse 9 net civarı yapabilmek istiyorum.
Logaritma ve Trigonometri'ye odaklan. En çok onlardan soru çıkıyor. 2sinden de 5 soru çıksa 10 net yaparsın.
Tarih kısmını bilmiyorum ancak edebiyattan daha rahat yaparsın 9 neti.

Ne şekilde çalışmalıyım peki? Şu an halihazırda Edebiyatı neredeyse yarılamış durumdayım.

Kanka seviyen ne matematikte ben sayısal mezunuyum edebiyat tarih pek bilmem ama TYT için kimyada karışımlar kimya bilimi gibi kolay ünitelerden hemen hemen her sene 1 soru geliyor bir de soyağaçları var biyolojide 1 soru kesin gibi çıkmadığı yıl yok matematik seviyene göre de kaynak önerisi yapabilirim

Kanka seviyen ne matematikte ben sayısal mezunuyum edebiyat tarih pek bilmem ama TYT için kimyada karışımlar kimya bilimi gibi kolay ünitelerden hemen hemen her sene 1 soru geliyor bir de soyağaçları var biyolojide 1 soru kesin gibi çıkmadığı yıl yok matematik seviyene göre de kaynak önerisi yapabilirim
Matematikte epey bir zayıfım, 345 ve bir matematik test kitabım daha var. Bilgi Sarmal'dı sanırım o da.

Tarihte zaten 10 soru var. Öğretmenimden hatırladığım kadarıyla da son 10 yılda 10 net yapan çıkmadı. Yani 9 net az değil. Özellikle bazı dönemler çok karışık. Büyük ihtimal bu sene kesin soğuk savaştan soru gelecek. 5 yıldır soğuk savaştan soru gelmiyordu ama ondan önce 5-6 tane soru sorarlardı hep. Bu sene bir de Rusya savaşı patlayınca gündemden uzak kalmazlar. İnkılaplar, 1 ve 2. dünya savaşı, Osmanlı, Türklerin İslamla tanışması ve İslam devletleri, milli mücadele.

Ekstra olarak Barbaros Hayreddin Paşa'yı da araştır derim tarih için. Hem zevkli okuması hem de TRT'de dizisi çıktığı için sorabilirler.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı