AYT Sözel başlangıç 50 net kötü mü?

G. W. F. Hegel

Centipat
Merhabalar, 11. sınıf meslek lisesi öğrencisiyim. Sözelden YKS’ye hazırlanıyorum, sınava 2025’te gireceğim, ana hedefim ilk 1000. Bugün ilk kez AYT denemesi çözdüm Paraf Yayınlarından, 50 netim çıktı toplam. En fazla yanlış Edebiyat ve Tarih-2’den. Başlangıç için kötü mü? Önerebileceğiniz neler var?

Daha önünde koskocaman 2 sene var başlangıç için kötü değilsin. Düzenli ve sıkı çalışmaya devam edersen hedefini tutturursun.

Çalışırsan her zaman artar arkadaşın dediği gibi 2 yılın var ama rahat olma sonra salarsın vs yazık olur disiplini oturtursan rahat derece yaparsın önemli olan her gün az da olsa çalışmak kral

Merhabalar, 11. sınıf meslek lisesi öğrencisiyim. Sözelden YKS’ye hazırlanıyorum, sınava 2025’te gireceğim, ana hedefim ilk 1000. Bugün ilk kez AYT denemesi çözdüm Paraf Yayınlarından, 50 netim çıktı toplam. En fazla yanlış Edebiyat ve Tarih-2’den. Başlangıç için kötü mü? Önerebileceğiniz neler var?
Seneye başlasan bile olur. 50 net az değil. Eğer TYT netin 70 civarındaysa 50K'lık öğrencisin.

Daha önünde koskocaman 2 sene var başlangıç için kötü değilsin. Düzenli ve sıkı çalışmaya devam edersen hedefini tutturursun.
Çalışırsan her zaman artar arkadaşın dediği gibi 2 yılın var ama rahat olma sonra salarsın vs yazık olur disiplini oturtursan rahat derece yaparsın önemli olan her gün az da olsa çalışmak kral
Seneye başlasan bile olur. 50 net az değil. Eğer TYT netin 70 civarındaysa 50K'lık öğrencisin.
TYT şuan 57 civarlarında. Matematik en büyük eksiğim.

Hocam ben şimdi 11. sınıfım. TYT denemeleri yapıyor okulumuz ve ben 80 net yapıyorum, 108-109 civarı soru çözüyorum. Hem 11. sınıf çalışırken araya da biraz TYT sıkıştırsam ve 100 netlere kadar çeksem kaç K gibi gelir sonuç. Yanlışlarım ağırlıklı olarak fen derslerinde çıkıyor.

TYT şuan 57 civarlarında. Matematik en büyük eksiğim.
Önerim şu anda TYT ağırlık vermeniz. Tabii AYT'ye de çalışın. Ama TYT'de 90 üstüne çıkıp AYT'yi de yükseltirseniz güzel bir sonuç getirirsiniz. AYT konuları biter, tekrar yapa yapa aklınızda kalır ama TYT konu bitirmelik bir sınav değil. Çok farklı soru tipleri var. Dolayısıyla sürekli çalışıp mümkün olduğunca soru tipi görmek gerekir. Bu sene TYT yüklenip seneye AYT kasmak bir yandan da TYT tekrarı yapmak mantıklı olur diye düşünüyorum. Bu sene AYT de çalışın ama.

Hocam ben şimdi 11. sınıfım. TYT denemeleri yapıyor okulumuz ve ben 80 net yapıyorum, 108-109 civarı soru çözüyorum. Hem 11. sınıf çalışırken araya da biraz TYT sıkıştırsam ve 100 netlere kadar çeksem kaç K gibi gelir sonuç. Yanlışlarım ağırlıklı olarak fen derslerinde çıkıyor.
TYT'niz güzel durumda. Sıralamanızı belirleyen şey AYT olacağı için yorum yapamam. Eğer sayısalsanız ve fen kötü geliyorsa fene daha çok abanmanız gerekiyor. AYT'niz 70 civarı olursa 20-25K'ya girersiniz sayısalda. OBP'niz nedir?
Bu arada fene şuan sıkı tutunursanız 5-10K bile yapabilirsiniz.

TYT'niz güzel durumda. Sıralamanızı belirleyen şey AYT olacağı için yorum yapamam. Eğer sayısalsanız ve fen kötü geliyorsa fene daha çok abanmanız gerekiyor. AYT'niz 70 civarı olursa 25K'ya girersiniz sayısalda. OBP'niz nedir?
Sayısalım ama feni çalışmadım hiç ve çokta bir şey bilmiyorum. Geçen denemede fiziği 1 doğru 7 yanlış yaparak tarihte bir ilke imza attım sanırım. -0.75 net geldi fizikten. Mantığını oturtamıyorum. Mesela aynı olay atışlarda da oldu. Herkes basit basit diyor ama ben hala çözemedim. Soru çözümü izledim, konu anlatımı izledim Özcan Aykın'dan ama hala konuyu kavrayabildiğimi düşünmüyorum. Basit sorular yapılıyor ama sınav tarzı gelince donup kalıyorum ,kalem oynatamıyorum

OBP 95,5. Matematikteki kampta fonksiyonlara kadar geldim ve birçok soru çözdüm izlediğim konularla alakalı. Fonksiyonları da bitirdikten sonra matematiği salıp fen mi basmam gerekiyor daha çok? Ben hep matematik önemli diye matematik yapıyordum :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı