AYT Sözel başlangıç 50 net kötü mü?

Sayısalım ama feni çalışmadım hiç ve çokta bir şey bilmiyorum. Geçen denemede fiziği 1 doğru 7 yanlış yaparak tarihte bir ilke imza attım sanırım. -0.75 net geldi fizikten. Mantığını oturtamıyorum. Mesela aynı olay atışlarda da oldu. Herkes basit basit diyor ama ben hala çözemedim. Soru çözümü izledim, konu anlatımı izledim Özcan Aykın'dan ama hala konuyu kavrayabildiğimi düşünmüyorum. Basit sorular yapılıyor ama sınav tarzı gelince donup kalıyorum ,kalem oynatamıyorum

OBP 95,5. Matematikteki kampta fonksiyonlara kadar geldim ve birçok soru çözdüm izlediğim konularla alakalı. Fonksiyonları da bitirdikten sonra matematiği salıp fen mi basmam gerekiyor daha çok? Ben hep matematik önemli diye matematik yapıyordum :D.
Matematik tabii ki önemli. Ama senin rekabet etmen gereken alan daha çok fen. Fizik için VIP Fizik'e bir bakmanı öneririm.

TYT 104 Şimdi genel olarak seni motive etmek için bir kalıba oturtayım. Matematikten 36,5, fiziği bir şekilde hallettik 10, kimyadan 10,5, biyoloji 13. AYT 70 geldi. rahat 10-15'bine girebilirsin. Hatta daha iyisine. Bu sene yığılma olacağını pek zannetmediğimden bunu söyleyebilirim.

Matematik tabii ki önemli. Ama senin rekabet etmen gereken alan daha çok fen. Fizik için VIP Fizik'e bir bakmanı öneririm.

TYT 104 Şimdi genel olarak seni motive etmek için bir kalıba oturtayım. Matematikten 36,5, fiziği bir şekilde hallettik 10, kimyadan 10,5, biyoloji 13. AYT 70 geldi. rahat 10-15'bine girebilirsin. Hatta daha iyisine. Bu sene yığılma olacağını pek zannetmediğimden bunu söyleyebilirim.
Teşekkür ederim bilgiler için.

Merhabalar, 11. sınıf meslek lisesi öğrencisiyim. Sözelden YKS’ye hazırlanıyorum, sınava 2025’te gireceğim, ana hedefim ilk 1000. Bugün ilk kez AYT denemesi çözdüm Paraf Yayınlarından, 50 netim çıktı toplam. En fazla yanlış Edebiyat ve Tarih-2’den. Başlangıç için kötü mü? Önerebileceğiniz neler var?
Ayt 50 net iyi baya bu arada. 70+ üstü çıkarsan derece zaten

Merhabalar, 11. sınıf meslek lisesi öğrencisiyim. Sözelden YKS’ye hazırlanıyorum, sınava 2025’te gireceğim, ana hedefim ilk 1000. Bugün ilk kez AYT denemesi çözdüm Paraf Yayınlarından, 50 netim çıktı toplam. En fazla yanlış Edebiyat ve Tarih-2’den. Başlangıç için kötü mü? Önerebileceğiniz neler var?
Bence hiç fena değil ben de 2026 tayfadanım edebiyata ve tarihe düzenli çalışırsan yanlışların azalacaktır bunun yanında diğer derslere de zaman ayır kendini çok sıkmadan verimli çalışarak bu yılı geçirdin mi 12 de 12 ye odaklanır son noktayı koyarsın

Ayt 50 net iyi baya bu arada. 70+ üstü çıkarsan derece zaten
Bence hiç fena değil ben de 2026 tayfadanım edebiyata ve tarihe düzenli çalışırsan yanlışların azalacaktır bunun yanında diğer derslere de zaman ayır kendini çok sıkmadan verimli çalışarak bu yılı geçirdin mi 12 de 12 ye odaklanır son noktayı koyarsın
Yanlış analizlerimi yaptım. Edebiyatta genel olarak Divan edebiyatı, yazar-eser ve akımlarda eksik var. Tarih en çok ilgili olduğum alan olmasına rağmen islam öncesi Türk tarihi ve milli mücadele sıfır gibi bir şey. Coğrafya görmüyorum fakat gene iyi çıktı tek tük yerleşim birimleri ve iklim soruları hariç yanlış yok. Dkab full, felsefe grubu da bir tane yanlış.

Yeni konular

Geri
Yukarı