AYT sözel için dershane önerisi

@mertrocky millet son 1-2 ay çalışmayla derece yapıyor o bölümden. Dershaneye gitmeye değecek bir bölüm değil, dershanenin deneme sınavlarına yazılabilirsiniz bu yüzden. Kaldı ki sözel dersler zaten genel olarak ezber dersler, YouTube üzerinden çalışarak kendiniz daha iyi yol kat edebilirsiniz.

Sözel bölümlü dershaneler pek yok. Sözel girmek isteyenler genellikle eşit ağırlık sınıflarında ders görüyor. Zaten çoğu sözel bölüm okuyanlar da gitmiyor dershaneye.

Eşit ağırlık sınıfında matematik de görürsünüz. O yüzden böyle şeylere hiç gerek yok, evde hazırlanmak en iyisi.
Dershaneden dershaneye değişiyor aslında bu olay. Mesela bizim dershanemiz böyle büyük her yerde şubeleri olan bir dershane değil. Sınıfımızda bir dil bir de sözel öğrencisi var. Sözel öğrencisi bizim AYT matematik gördüğümüz zaman sosyal 2 üzerine birebir alıyor. Dil bölümü öğrencisi ise dil üzerine müdürümüz ile dersler yapıyor. Tabii her dershane bunu yapmaz.

Yine de sözel öğrencisinin dershaneye gitmesine gerek yok. Tek zorlanacağı yer TYT matematik olur büyük ihtimal kalan kısım ezber çünkü. Sözelci birinin de ezberinin sağlam olması şart zaten.

@diegoarmano açıkçası dil bölümü öğrencisinin o dershanede ders almasının ne kadar sağlıklı olacağını bilemiyorum. Açıkçası sağlıklı olduğunu da düşünmüyorum, sıradan bir TYT AYT üzerine ders veren dershanenin dil üzerine yatkın öğretmen olduğunu da sanmıyorum zaten dersi de müdür veriyormuş. Çocuğa yazık kısacası.

Yeni konular

Geri
Yukarı