AYT'ye çalışmaya ne zaman başlamalıyım?

@One Face
Fen dersleri için konu çalışmak çok önemli ama sınavda kimse sana o konuyu biliyor musun diye sormuyor. Soru çözmek de o yüzden epey önemli.

Matematikte ise konuyu çalışmak hiçbir işe yaramıyor. Konuyu öğrenmek istiyorsan soru çözerek pratik yapmalısın. Aynı şey geometri için de geçerli.

Günün sonunda bu sınav 1 senede hallolmayacak iş değil. Ama çalışmaya derhal başlamanız gerekiyor. Zaman su gibi akıp geçiyor.

Realist olmak gerekirse 10k için çok sıkı bir çalışma gerek. 440 civarı bir puana denk geliyor galiba 10k sıra. Daha yüksekte olabilir. Yerinde olsam yavaştan Ayt'ye de başlayıp tyt'den de her gün deneme çözerim. Yanlış defteri tutmayı unutma.

Edit: 10k sıra 510-515 puana denk geliyormuş.

2 ay çalışmayla kim 10k yapmış.
İşte mezuna kalmak istemiyorum ondan sıkı bi çalışma gerek farkındayım şu an etüt haricinde 3 4 saat çalışabiliyorum sene içinde 7 8 saat civarlarına çıkartıp yaparım diye düşündüm. Mühendislik istiyorum iyi mühendislikleri için de ilk 10k şart malesef.

Dediğiniz mantıklı da kitap okumaktan haz etmeyen biri kitap okuyup okumasını geliştirmek yerine paragraf çözmesi daha mantıklı.
Bi de ille de kitap okumak şart değil bence.
Mesela ben bi ara sürekli prgramlama konuları okuyordum.
Linux kategorisini okuyordum.
Sonuçta bir şeyler okuyordum ama internet üzerinden.
Dediğim gibi şart değil.

@One Face
Fen dersleri için konu çalışmak çok önemli ama sınavda kimse sana o konuyu biliyor musun diye sormuyor. Soru çözmek de o yüzden epey önemli.

Matematikte ise konuyu çalışmak hiçbir işe yaramıyor. Konuyu öğrenmek istiyorsan soru çözerek pratik yapmalısın. Aynı şey geometri için de geçerli.

Günün sonunda bu sınav 1 senede hallolmayacak iş değil. Ama çalışmaya derhal başlamanız gerekiyor. Zaman su gibi akıp geçiyor.
Hocam öyle de o bilgiyi bilince yapıyorsun.

TYT'de öyle değil mesela. Bir sürü soru kalıbı var ve çok hızlı olmak gerekiyor.

Beni yanlış anladınız. Soru çözmeye bir şey demiyorum zaten.
Önemli olan o.
Attığım videoda da hoca onu diyor zaten.

Ortalama bir iki kitabı yala yut. İyi netler gelir zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı