AYT'ye son 15 gün kala çalışma stratejisi önerisi

Shadownight

Picopat
Arkadaşlar merhaba, sınava son 15 gün gibi bir süre kaldı. Bu tarihlerde acayip zorlanıyorum. Felsefeye hiç çalışamadım, tarih yüzünden. Coğrafya yapıyorum; yorumla birlikte coğrafyada 6-7 net garanti çıkıyor, ama tarihte 2-3 net arası. Edebiyat zaten berbat; 10 net anca geliyor ya da 12. Felsefe güzel, hiç çalışmadan 11-1 ya da 10-2 yapıyorum. Din zaten full.

Sizce bu son günlerde nasıl çalışmalıyım? Artık kafama girmiyor. Yani denemelerde Ali Hoca'yı izliyorum. Bu arada hiç deneme çözmedim. AYT kısmında sadece YouTube kanallarından çalışıyorum. Biraz bilgi birikimim var gibi. Bu son dönemde konu anlatımı mı dinlemeliyim yoksa bilmediğim halde deneme çözüp öğrenmeli miyim? Kafam çok karışık. Cevaplarsanız sevinirim. Bu arada hedefim coğrafya bölümü.

Sınavda çıkıcağına emin olduğunuz konuları özetler halinde not çıkarınız sonra çıkardığınız notu tekrar tekrar okuyup aynı notu aklınızda kalanlarla boş bir kağıda kendiniz çıkarmayı deneyin, ilk çıkardığınız nottaki farklara göz atın ve bunu birkaç gün boyunca tekrarlayın. Kısa sürede büyük etkisi olur.

Sınavda çıkıcağına emin olduğunuz konuları özetler halinde not çıkarınız sonra çıkardığınız notu tekrar tekrar okuyup aynı notu aklınızda kalanlarla boş bir kağıda kendiniz çıkarmayı deneyin, ilk çıkardığınız nottaki farklara göz atın ve bunu birkaç gün boyunca tekrarlayın. Kısa sürede büyük etkisi olur.
Dediklerinizi harfiyen yapmaya başladım edebiyatı 15 nete sabitledim tarih 7-8 net civarı gelmekte şuan coğrafyada 8-9 net arasında gelmekte sanırım artık sadece felsefe din üzerinden gitmeliyim edebiyat tarih konularını deftere not ettim bu arada okuyorum her gün.

Dediklerinizi harfiyen yapmaya başladım edebiyatı 15 nete sabitledim tarih 7-8 net civarı gelmekte şu an coğrafyada 8-9 net arasında gelmekte sanırım artık sadece felsefe din üzerinden gitmeliyim edebiyat tarih konularını deftere not ettim bu arada okuyorum her gün.

Çok güzel, umarım ben dahil herkesi sevindirceğin bir sonuç alırsın. Sonuçları sonrasında benimle paylaşırsan sevinirim. Başarılar ❤️

Çok güzel, umarım ben dahil herkesi sevindirceğin bir sonuç alırsın. Sonuçları sonrasında benimle paylaşırsan sevinirim. Başarılar ❤️
Sizi bilgilendireceğim güzel yorumunuz için teşekkürler sınavdan sonra buraya gelip yazacağım unutmam aklımın bir köşesinde artık :)

Hocam size bir sorum olacaktı cevaplarsanız çok mutlu olurum diyelim bu kalan süreçte olduda 180 k yada 170 k arası geldi bu durumda 160 k lık bir bölümü yada 165 k lık bir bölümü tercih etsem gelir mi acaba cevaplarsanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Sizi bilgilendireceğim güzel yorumunuz için teşekkürler sınavdan sonra buraya gelip yazacağım unutmam aklımın bir köşesinde artık :)

Hocam size bir sorum olacaktı cevaplarsanız çok mutlu olurum diyelim bu kalan süreçte olduda 180 k ya da 170 k arası geldi bu durumda 160 klık bir bölümü ya da 165 klık bir bölümü tercih etsem gelir mi acaba cevaplarsanız çok sevinirim.

Ne yazık ki bu konuda bir bilgim yok ve yanlış yönlendirme yapıp sizi yanıltmam doğru olmaz. Öğretmenlerinize veya bu konuda bilgili herhangi birine sorarsanız daha iyi yardımcı olacaktır.

Geri
Yukarı