YKS son 155 gün çalışma önerisi

Ugucema

Centipat
Daha fazla  
Merhaba YKS sınavına 150 gün gibi bir süre kaldı TYT konularım 20 Ocakta tamamen bitiyor 10 Ocak gibi AYT matematiğe başlıyorum. Evde kendim çalışıyorum bazı sebeplerden dolayı şu ana kadar çalışamadım mezunum bayağıdır TYT denemesine girmiyorum ama en son Türkçe 25-30, matematik 15-20 civarında geliyor, fen kısmında çok eksiklerim vardı geçen sene hiç çalışmamıştım. Ayın 20 Ocakta bitecek sayısalda 180-230 bin arasında bir sıralama hedefliyorum.

AYT matematik kısmında 10-12 civarında yapıyorum konuları hakimim ama soru pratiğim hiç yok sınava kadar 25 civarlarını hedefliyorum. Fen kısmında 20 net civarında hedefliyorum TYT kısmında matematikten 25 netleri gördüğüm zamanlar oldu, ilk 12 konuyu hızlıca tekrar edip her gün problem üstüne 2 günde bir branş denemesiyle yine 25 civarına gelebilirim diye düşünüyorum. TYT 65, AYT 40 45 civarında istediğim sıralama olur büyük ihtimalle. Hoca olarak bıyıklı matematik barışla fizik kimya dersleri ve dr biyolojiden ilerliyorum. Günde 6-7 saat çalışmayla kalan konular yetişip istediğim sıralamayı yapabilir miyim? İyi çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence fazlasını yaparsınız. Bahsettiğiniz TYT netleri ile zaten hali hazırda 45-50 net geliyor. Fen ve sosyali rahat yaparsınız diye düşünüyorum. 6-7 saat çalışma ile YKS'yi sırtlar görürsünüz ama bolca deneme çözün tavsiyem. Branş denemeleri olur Türkiye geneli olur. AYT konusunda bir şey diyemem.

Kanka onu bunu bilmem ama tabi ilk 10k olmasa da daha iyisini hedefle azimli olur ve çalışmayı bırakmazsan 100 k rahatlıkla gelir.

Bence fazlasını yaparsınız. Bahsettiğiniz TYT netleri ile zaten halihazırda 45-50 net geliyor. Fen ve sosyali rahat yaparsınız diye düşünüyorum. 6-7 saat çalışma ile YKS'yi sırtlar görürsünüz ama bolca deneme çözün tavsiyem. Branş denemeleri olur Türkiye geneli olur. AYT konusunda bir şey diyemem.

Bugün sınavdan sonra ilk defa TYT matematik çalışmak için bir deneme çözeyim dedim 24D 6Y geldi geometri eksiğim var biraz bir de birkaç konuyu tekrar edip direk AYT başlıyorum.

@Ugucema süre durumunuz nasıl? Geometri'de 345 düşünebilirsiniz. Ben şuan Orijinal çözüyorum. Soruları ÖSYM'den daha zor. 😄 Bilgi Sarmal'a da baktım çok uzatmışlar konuları.

@Ugucema süre durumunuz nasıl? Geometri'de 345 düşünebilirsiniz. Ben şu an orijinal çözüyorum. Soruları ÖSYM'den daha zor. 😄 Bilgi Sarmal'a da baktım çok uzatmışlar konuları. 71.

70 dakika ayırdım sınavda 80-90 dakika arasında kalıyor normalde 6 yanlışın 1 kümeler 1 köklü sayı 2 problem 2 geometri şeklinde geometri kısmında eksiklerim var zaten 4 soru işaretledim 2D 2y :D

Geri
Yukarı