Az bilinen web browser önerisi

Ben kendim ölçtüm hem Windows 10 hemde Windows 7 de iyi çalışıyor.

Eğer birinde 1 sekme, diğerinde 3 sekme ile ölçtüyseniz eşit ölçün. Firefox tabanı güvenlik ve gizlilik üzerine kurulmuş bir taban, hız ve kaynak tüketiminde hiç başarılı değiller. RAM tüketimi açısından Firefox en çok RAM tüketen tarayıcıdır Windows'ta. Edge ve Chrome'u de ölçün derim.

Eğer birinde 1 sekme, diğerinde 3 sekme ile ölçtüyseniz eşit ölçün. Firefox tabanı güvenlik ve gizlilik üzerine kurulmuş bir taban, hız ve kaynak tüketiminde hiç başarılı değiller. RAM tüketimi açısından Firefox en çok RAM tüketen tarayıcıdır Windows'ta. Edge ve Chrome'u de ölçün derim.

İkisinde de aynı ve eşit şekilde ölçtüm uzantılar bile aynıydı.

İkisinde de aynı ve eşit şekilde ölçtüm uzantılar bile aynıydı.

Görev Yöneticisi'nden ölçtüyseniz Görev Yöneticisi tam olarak değerleri yansıtamayabiliyor. Tarayıcının kendi içerisindeki Görev Yöneticisi'nden bakın, ve tekrar yapın testi muhtemelen 2 sene önceki değerlerden bahsediyorsunuz fakat Firefox Linux'ta iyi çalışan bir tarayıcıdır Windows'ta değil.

En son kullandığımda sistem kaynaklarını pek fazla kullanıyordu, başarımı düşüktü.(2021)
Uzun zaman önce kullandığım için hatırlamıyorum ama bazı siteleri bir hatadan(eksiklikten) dolayı açmıyordu. Türkçe desteklemiyordu, eklenti kuramamıştım.(2021)
Bunu günlük kullanım için kullananı görmedim, .onion sitelerine girmek... İçin kullanılır.
Güvenlik konusunu bilemem. Tasarım konusunda birçok seçeneği var, onun dışında Chrome'dan çok farkını göremedim. En son kullandığımda(2021) çok CPU kullandığı gibi yavaştı.

Slimjet denedin mi? Çok az kaynak kullanıp çok iş yaptığını iddia ederler. Beğenmediğim tarayıcı ama sen deneyebilirsin.

Görev Yöneticisi'nden ölçtüyseniz Görev Yöneticisi tam olarak değerleri yansıtamayabiliyor. Tarayıcının kendi içerisindeki Görev Yöneticisi'nden bakın, ve tekrar yapın testi muhtemelen 2 sene önceki değerlerden bahsediyorsunuz fakat Firefox Linux'ta iyi çalışan bir tarayıcıdır Windows'ta değil.

Doğruyu söyleyim aralarında aşırı farklar yok ama ufak farklar var ve Firefox'u farklı açılardan da öneririm.

Ayrıca Ungoogled Chromium. Chrome'un açık kaynağı ama Google'ın hizmetlerinden arınmış; Chrome ama Google'a bağlı değil. Güvenlik konusunda çok iyidir. Başarımı Chrome gibi, Chrome'dan biraz daha az kaynak kullanır.

Konuyu açarken içeriğine yazdığım bazı kısımlar silinmiş.

Gereksiz mesaj kirliliği istemiyorum.

Yazdığım browser çeşitlerinden sadece kullananlar ya da yeteri kadar bilgiye sahip olanlar mesaj atsın yazmıştım. Silmişler.

Arkadaşlar top CPU, RAM ve GPU kullanıyorum.

Aradığım cevaplar kendi JS Engine'leri var mı?
Chromium tabanlı mı? Öyleyse diğer Chromium tabanlı browserlerden farkı ne?

Buraya gelip sadece 1 browser ismi yazmanızın kimseye bir faydası yok.
Ben zaten bilgisayar programcısıyım.
İnternette açıp kendim tek tek araştırmamak için konu oluşturdum.
Ama 2 verimsiz sayfa var sadece karşımda.

Konu içeriğinde ne yazıyor?

"bilenler kullananlar +- yönlerinden bahsedebilir mi?"

Gereksiz mesajlar atmayın ilginiz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı